Czy warto wybrać obrotowy fotelik dla dziecka

Każdy rodzic wie, a każdy przyszły rodzic wkrótce się przekona, że umieszczenie i prawidłowe zapięcie dziecka w foteliku samochodowym to wcale nie taka łatwa sprawa. Warto też dodać, że nie wszystkie maluszki to lubią, a wtedy cały ten proces staje się prawdziwym wyzwaniem! Na szczęście od jakiegoś czasu na rynku są dostępne foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem, które znacząco ułatwiają sprawę. Na czym dokładnie polega ich fenomen? Czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Fotelik samochodowy tego rodzaju w gruncie rzeczy nie obraca się cały. Ma przytwierdzoną stale bazę i siedzisko, którym możemy manewrować na różne strony. Najnowsze modele pozwalają nawet na pełny obrót o 360 stopni! To sprawia, że z włożeniem maluszka do fotelika i – co najważniejsze – prawidłowym zapięciem pasów, poradzą sobie nawet najbardziej niewprawieni wujkowie. A z biegiem czasu, gdy maluch trochę podrośnie, będzie sam lub z niewielką pomocą opiekuna wskakiwał do środka.

Foteliki obrotowe – co warto wiedzieć?

Obrotowy fotelik dla dziecka to łatwość poprawnego zapięcia

Zdecydowanie warto to podkreślać. Foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem to nie tylko kwestia wygody. Gdy dziecko ustawione jest w nich twarzą do rodzica, znacznie łatwiej jest zapiąć mu pasy. Opiekun nie musi przyjmować niewygodnych pozycji, bo wystarczy skierować fotelik obrotowy ku otwartym drzwiom i porządnie zapiąć uprząż.

Dziecko nie obróci się w nim samo w czasie jazdy

To jedne z najpowszechniejszych obaw rodziców. Nie ma jednak powodów do paniki. Choć foteliki obrotowe ułatwiają rodzicom samo wkładanie i wyjmowanie dziecka, na czas podróży są blokowane. Siedzisko nie ma też prawa obracać się w czasie potencjalnego wypadku.

Foteliki obrotowe są bezpieczne

To przede wszystkim foteliki samochodowe, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. W zależności od modelu, są zgodne z normami i-Size lub przeszły pozytywnie testy ADAC. Co więcej, najnowsze foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem są doposażone w szereg dodatkowych zabezpieczeń, które zapewniają wam spokojną rodzinną podróż. W przypadku fotelików BeSafe to m.in.:

  • wbudowana ochrona boczna SIP,
  • dodatkowa ochrona boczna SIP+,
  • zagłówek z technologią Dynamic Force Absorber™, która dodatkowo chroni wrażliwą główkę,
  • Universal Level Technology™ – to system zapewniający poprawną, poziomą pozycję fotelika w każdym samochodzie, nawet tym, o dużym nachyleniu kanapy.

Foteliki obrotowe od narodzin do 4 lat

Foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem sprawdzają się nie tylko dla niemowlaków. Potwierdzą to zwłaszcza rodzice dzieci, które raczej nie lubią podróżować i namówienie ich na wejście do auta bywa prawdziwym wyzwaniem. Boisz się takiej sytuacji? Zastanów się, czy nie warto zainwestować w obrotowy fotelik samochodowy BeSafe iZi Twist B i-Size.

Foteliki obrotowe

To wyjątkowe połączenie fotelika dla niemowlaka i większego dziecka. Sprawdzi się więc od samego dnia narodzin po 4 rok życia. Jak to możliwe? Producenci stworzyli fotelik samochodowy z obrotowym siedziskiem wyposażony w specjalny moduł wewnętrzny – Baby Shell™. Dodatkowo, znajduje się tam również wkładka Newborn Hugger™. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią funkcjonalne przedmioty na lata.

Jednocześnie warto podkreślić, że obrotowy fotelik dla dziecka BeSafe iZi Twist B i-Size przeszedł najtrudniejszy ze wszystkich przygotowanych obecnie testów zderzeniowych Test Plus. Ponadto posiada cały szereg możliwości, które pozwalają dopasować go zarówno do dziecka, jak i większości modeli samochodów. Wygoda, jaką daje obrotowe siedzisko, to tylko miły dodatek do bezpiecznej i spokojnej podróży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]