Czy to nie jest tak, że ten trend

Refleksy na krótkich włosach?
Czy to na pewno nie jest przeszłość? Jeśli zastanowimy się nad tym dłużej, w zasadzie jest to trend, który swoje triumfy oszacować może na 2005-2010 rok, gdy w modzie były również biodrówki. Ale czy refleksy możemy nazwać aktualnym trendem?
W 2019 roku jedne z modniejszych trendów, to te, które inspirowane są przeszłością, a tak naprawdę tym co pojawiło się niemalże ćwierć wieku temu, po czym znów stało się to popularne i teraz – po 25 latach powraca.
Wydaje mi się, że każdy pamięta złote pasemka Rihanny, czy to, jak nawet polskie gwiazdy, takie jak Ewa Farna czy Maryla Rodowicz szczyciły się w mediach pierwszymi refleksami. Balejarze, refleksy, pasemka. Pod wieloma nazwami kryje się to samo – stąd pojawia się również pytanie – co to tak naprawdę jest i czy jest to bardzo szkodliwe dla naszego włosa?
Najprościej tłumacząc, gdy światło słoneczne pada na nasz włos, kolor taki jak kasztan, rudy czy blond jest w stanie odbić światło i stworzyć swego rodzaju refleks. Jednak problem tkwi w tym, że nie każdy kolor ma taką możliwość i nie każdy kolor może taki refleks uzyskać, będąc bardzo pożądanym teraz – w erze XXI wieku, kiedy wszystko co naturalne jest modne i doceniane. Co możemy zatem zrobić, by naprawić ten „naturalny błąd” i to, czego nie możemy osiągnąć naturalnie?
Używając różnego rodzaju produktów i różnego rodzaju farb, które nawet teraz – nie są już dłużej testowane na zwierzętach. Takim sposobem możemy uzyskać wiele różnych kombinacji, wiele różnych barw i odcieni, które nie są co prawda już dłużej naturalne, jednak jak najbardziej pożądane. Zatem biorąc pod uwagę duże zainteresowanie w danej dziedzinie koloryzacji możemy wyróżnić kilka technik:
– BALEJARZ – uznany też za najbardziej naturalną technikę, dzięki której możemy farbować włosy, dzięki której uzyskujemy najbardziej naturalne krycie
– REFLEKSOWE FARBOWANIE WŁOSÓW – nieco bardziej radykalna metoda, która zasłynęła w 2010 roku jako jedna z nielicznych – najbardziej trwała i najbardziej doceniania przez wiele klientek, ponieważ nie pozostawia ona problematycznych ‚cieni’ na włosach zaraz po farbowaniu oraz jest najbardziej trwała. Niesie ze sobą jednak ryzyko – krążyła wokół niej zła opinia, była również testowana na zwierzętach i groziło to nawet umieszczeniem osoby, która ją rozpowszechniła w więzieniu. Jednak teraz – są to tylko pogłoski a samo farbowanie nią stało się na nowo popularne
– KLASYCZNA FARBA – najbardziej oczywista, najdłużej stosowana i znienawidzona przez większość fryzjerów, głównie przez zapach amoniaku jaki wydziela farba i oddzynniki, które muszą zostać do niej dodane żeby tak owa zaczęła działać.
Nadal jednak pozostało nam pytanie bez odpowiedzi : refeleksy na krótkich włosach – czy jest to trend, który przeminął z wiatrem?
Pomijając kwestie osobiste i kwestie jakościowe a również kwestie zdrowotne i etyczne (wszystko co związane jest ze zwierzętami) – jest to wybór, który pozostawiam jedynie osobie, która podejmuje się tego zadania i jest pewna, że chce by jej włosy wyglądały właśnie tak.

http://www.alterstyl.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]