Czy kreatyna jest skuteczna?

Wielu z nas chce cieszyć się pięknie wyrzeźbioną sylwetką. W tym celu osoby takie nieustannie ćwiczą oraz spożywają różnorodne suplementy diety. Jednym z nich jest kreatyna.

Wiele osób zmagających się z wyrzeźbieniem idealnej sylwetki, często zastanawia się nad skutecznością stosowanych suplementów diety. Zatem co daje kreatyna, jeden z najpopularniejszych na rynku farmaceutycznym suplementów diety?
Kreatyna jest związkiem organicznym zbudowanym z fragmentów białek, który znajduje się w tkance mięśniowej, aż w 98 procentach. Ten suplement diety składa się z trzech aminokwasów takich jak:
arginina, glicyna oraz metionina.
Kreatyna występuje na rynku farmaceutycznym jako składnik odżywek wpływający na pozytywnie na przyrost masy mięśniowej pod postacią tabletek, kapsułek oraz w proszku.
Efekty stosowania tego preparatu w dużej mierze zależą głównie od sposobu dawkowania. Skuteczne dawkowanie kreatyny polega przede wszystkim na przyjmowaniu niewielkich porcji odżywki co kilka godzin przez okres siedmiu dni. Zażywana w ten sposób kreatyna zazwyczaj nie wywołuje skutków ubocznych.
Kreatyna uchodzi za bezpieczny suplement na wzrost masy mięśniowej, dlatego też może być bez problemu stosowana zarówno przez profesjonalnych zawodników, jak i sportowców którzy to dopiero rozpoczęli przygodę z uprawianiem sportu.
Regularne stosowanie tego suplementu diety daje takie efekty jak: szybszy przyrost masy mięśniowej, poprawa wydolności oraz znacznie większa odporność na zmęczenie.
Skutki uboczne wywołane przez stosowanie kreatyny są obserwowane stosunkowo rzadko.

http://www.bycmama.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]