Czarny bez od lat znajduje szerokie zastosowanie i to zarówno w medycynie naturalnej, jak i kosmetyce. A to wszystko dzięki swoim rozlicznym właściwościom. I z pewnością warto je poznać, a tym samym czarny bez wprowadzić do swojej codziennej diety i pielęgnacji.

Czarny bez – właściwości i działanie

Chroni przed nowotworami, oczyszcza organizm z toksyn, wspiera naturalną odporność, dba o układ pokarmowy i prawidłową przemianę materii. To tylko kilka z wielu zalet czarnego bzu. A co z kosmetyką? W tej odpowiedzią jest między innymi na problemy skóry trądzikowej, skóry z rozszerzonymi naczynkami, czy skóry starzejącej się. Wzmacnia komórki, uelastycznia i dodaje cerze witalności.

Czerwona twarz – pielęgnacja

Szczególną rolę czarny bez odgrywa w pielęgnacji cery naczynkowej. Jej problem wynika z kruchości naczyń krwionośnych. Dlatego też picie naparów z kwiatu czarnego bzu, czy picie jego soku tak bardzo jest tu zalecane. Owoc i kwiat czarnego bzu to prawdziwe bogactwo flawonoidów i rutyny, a te doskonale wzmacniają żyłki i zamykają te, które się pootwierały, zostawiając na skórze nieestetyczne pajączki.

Wsparcie dla organizmu

Aby nasz organizm mógł doskonale funkcjonować, warto raz na jakiś czas przeprowadzić detoksykację. Jednodniowa głodówka oczyszczająca pozwoli uaktywnić naturalne procesy usuwania toksyn. W ciągu dnia nie można nic jeść, ale trzeba dużo pić. I napar z czarnego bzu sprawdzi się tutaj doskonale. Wypłucze złogi tłuszczu i innych zalegających substancji. Wtedy organizm będzie wewnętrznie wzmocniony.

http://www.portucale.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]