Co z tym różowym?

Tak naprawdę, gdzie nie spojrzymy to różowy kolor wraca w każdym modowym sezonie. Czasami jako delikatny, pudrowy odcień, innego razu jako słodki landrynkowy róż, a jeszcze inny w odcieniach fuksji. Kolekcje dla dziewczynek wręcz nasycone są różem, w każdym odcieniu. Róż jest codzienny, róż jest elegancki, róż jest wizytowy i balowy. Właściwie można powiedzieć, że „mamy przesyt różowego”. Czy napewno, aż tak drażni nas ten kolor?

W sklepach wielokrotnie słychać zachwyty nad różowymi ubrankami „jakie słodkie”, „jakie urocze”. Wielokrotnie też wchodząc do sklepu twardo postanawiamy nie kupować różowego ubranka dla dziewczynki, a jednak wychodzimy z kolejnym różowym ciuszkiem. Niestety żyjemy nadal w świecie stereotypów. Utarło się, że różowy kolor zarezerwowany jest dla dziewczynki, a błękitny dla chłopca, mimo iż w dawnych latach bywało odwrotnie. Warto więc wyłamywać się z pewnego rodzaju tradycji? Czy dalej tworzyć różowy świat małej królewnie? Podejdźmy do tego z rozsądkiem. Pokój dla dziecka wraz z wyposażeniem w jednym odcieniu różu, to napewno będzie przesada, ale dodatki w kolorze różowym będą jak najbardziej na miejscu.  W ubieraniu dziewczynki zdecydujmy się na przełamanie stylizacji innym lubianym kolorem: dziecko ubrane w jeden odcień różu, raczej wzbudzi politowanie, ale już różowa spódniczka, a bluzeczka i rajstopki w innym kolorze, będą pięknie się komponować. Jeżeli ubieramy niemowlę wybierzmy np: biały kaftanik do różowych śpioszków.  Ubierając dziewczynkę 2-,3-letnią pamiętajmy, że już na tym etapie zaczynamy kształtować jej gust i estetykę. Nie wciskajmy na siłę różowego koloru, jeżeli dziecko stanowczo protestuje, skupmy się na różowym dodatku jeżeli nie umiemy całkowicie zrezygnować z tego dodatku.  W odwrotną stronę, jeżeli dziecko chce koniecznie wszystko różowe starajmy się wytłumaczyć jak dobrać odpowiednio kolory ubranek.  

Pamiętajmy w każdym kolorze nasze dziecko będzie najpiękniejsze i najsłodsze, nawet w różowym, ale warto zwrócić uwagę, żeby dziecko było ubrane, a nie przebrane. Szeroki wybór różowych ubranek można znaleźć w Piccolino. Polecamy także ubranka dla niemowląt i małych dzieci w wielu innych kolorach.

[Głosów:2    Średnia:5/5]