Dziecko to oczko w głowie każdego rodzica. Każdy ma do nich słabość, a także pragnie ich szczęścia. Doskonałym momentem, aby pokazać dzieciom miłość są święta. Maluchy kochają prezenty i niespodzianki, a przede wszystkim lubią się chwalić swoim znajomym. Zatem co wybrać, aby zaspokoić te potrzeby? Kilka wybranych pomysłów zostało przedstawione w artykule.

Klocki lego

Doskonały prezent, który nie tylko sprawi radość dziecku, ale także zapewni rozrywkę na długi okres czasu. Klocki lego cieszą się popularnością od lat. Rozwijają umysł, generują kreatywne pomysły, ponieważ można je układać na miliony różnych sposobów. Klocki lego to uniwersalny prezent, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Jeżeli dziecko rozpoczyna swoją przygodę z klockami, warto podarować jakiś zestaw zwykłych lego, prosty do ułożenia. W przypadku, gdy maluch zwinnie radzi sobie z klockami, lepiej zainwestować w lego technic, ponieważ wymagają większego zaangażowania oraz są trudniejsze w ułożeniu.

Gra komputerowa

Wielu rodziców narzeka, że gry komputerowe są ogłupiające, a nawet powodują u dzieci agresję. Trzeba tylko zaznaczyć, że nie wszystkie. W czasach, gdy technologia jest wysoko rozwinięta, istnieje wiele gier, które nie tylko bawią, ale także uczą. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku różne symulatory. Dobrym pomysłem może być gra The Sims. To nic innego, jak symulacja prawdziwego życia, oczywiście ocenzurowana i dostosowana do młodego pokolenia. Gra nie tylko bawi, ale także uczy odpowiedzialności, podczas gdy dziecko pełni opiekę nad Simem. Rozwija zmysły artystyczne, ponieważ istnieje możliwość samodzielnego zbudowania i urządzenia domu. Być może wpłynie to na przyszły zawód dziecka.

Warsztat majsterkowicza

Dzieci charakteryzują się nadmierną aktywnością ruchową. Ciągle chcą poznawać nowe rzeczy oraz mieć coś w ręce. Prezent w postaci zabawkowego warsztatu majsterkowicza spełni oczekiwania. Propozycja jest skierowana w szczególności do chłopców. Maluchy często obserwują, jak tata wkręca śrubki lub wierci w ścianach. Mając swój mały warsztat dzieciak będzie mógł również robić takie czynności, ale co najważniejsze – w bezpieczny sposób. Poszerzy to wiedzę malucha o funkcjonalności podstawowych narzędzi, a także umożliwi wspaniałą zabawę ze znajomymi.

Domek dla lalek

Temat chłopców załatwiony, ale co z dziewczynkami? Jeżeli prezent ma być przemyślany to warto pomyśleć nad zakupieniem i podarowaniem domku dla lalek. Dziewczynki są wrażliwsze od chłopców i lubią się opiekować innymi. Domek dla lalek kształtuje poczucie odpowiedzialności w dziewczynkach, ale jest także pierwszym krokiem, który pozwoli poczuć się jak ich mamy. Każda córka jest księżniczką dla swoich rodziców. Czasami warto jest jej to pokazać, ofiarując tak piękny prezent.

KN
Artykuł został przygotowany we współpracy z www.tatento.pl/ac/54/na-swieta-i-wazne-dni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]