Co oznacza

Emotikony zdominowały wszelkie komunikatory którymi się posługujemy, wchodzą także w strefę komentarzy na różnego rodzaju portalach. Pierwsze używane emotikony składały się z prostych, zrozumiałych oznaczeń np. nawiasów, które symbolizowały uśmiech lub smutek, a także dwukropka czy średnika, oznaczających oczy. Z biegiem lat i poprawą możliwości wyświetlaczy telefonów komórkowych emotikony rozszerzyły swoje wpływy. Jeśli więc nie wiemy co to znaczy xD – nie ma powodu do zmartwień, to po prostu kolejna emotikona, jakże popularna w młodzieżowym slangu.
Popularne „buźki” używane w wiadomościach tekstowych czy e-mailach z czasem zostały zastąpione przez pełnoprawnie wyglądające, a czasem nawet odpowiednio zachowujące się, animowane maluteńkie twarze. Było to może bardziej zrozumiałe dla przeciętnego odbiorcy nie obytego z tematem – bo w końcu widział twarz wyrażającą konkretne uczucia. Emotikon jednak przybywało i ludzie zaczęli tworzyć nowe kombinacje używając już nie tylko najbardziej popularnych znaków, ale także i liter pochodzących z obcych alfabetów czy zapisów nutowych.
Popularne „xD” jest jednym z prostszych tworów, ponieważ do utworzenia go potrzebujemy tylko liter dostępnych na każdej klawiaturze. A warto to nadmienić ponieważ w dzisiejszych czasach funkcjonują emotikony np. człowieka przewracającego stół – a wszystko to za pomocą nawiasów, odwróconych znaków zapytania, podkreślników i średników.
Na koniec warto wyjaśnić co to znaczy „xD”. Najkrócej rzecz ujmując, jest to coś tak dziwnego, że aż śmiesznego. Emotikone idealnie wyjaśnia też powiedzenie – „tak głupie, że aż śmieszne”.

http://www.mamipapi.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPowiew luksusu
Następny artykułCo oznacza xd