Co oznacza xd

Co to są emotikony? Jakby o to zapytać ludzi starszych to raczej by nie wiedzieli. Chyba że korzystają z telefonów lub komputerów. W dzisiejszych czasach nasze babcie i dziadkowie coraz częściej sami z siebie chcą nauczyć się korzystać z telefonów komórkowych. To bardzo przydatne, ponieważ będą wiedzieli jak w razie potrzeby wykręcić numery alarmowe lub będą mieli możliwość zadzwonienia do dzieci czy wnuków.
Dziś oprócz treści SMS-a mamy możliwość używania także emotikon. Cieszą się one szczególną popularnością wśród młodzieży. Pisząc wiadomości na czacie z przyjaciółmi zazwyczaj dorzucamy też emotki.
Są to buźki, uśmieszki i inne różne obrazki. Emotikonki są dla osób komunikujących się poprzez internet bardzo ważne. To one umożliwiają okazanie wszelkiego rodzaju emocji i uczuć. Poprzez ich użycie możemy pokazać drugiej osobie, jakie jest nasze aktualne samopoczucie. Trudno z samego tekstu pisanego wywnioskować co dana osoba ma na myśli. Dołączenie jakiejś emotki do naszej wiadomości umożliwia drugiej osobie dobre zrozumienie tego o czym myślimy. Co oznacza xd? Ta emotka oznacza śmiech z czegoś tak dziwnego, że aż śmiesznego. Oprócz tej emotikony występuje wiele innych. Są między innym buźki uśmiechnięte, smutne, poirytowane, zamyślone czy zakochane. Trudno wywnioskować z samego tekstu czy dana osoba akurat żartuje czy też nie. Po dodaniu emotki zrozumienie drugiej osoby jest o wiele prostsze. W dzisiejszym świecie młodzi ludzie nie wyobrażają sobie konwersacji na czacie bez emotikon.

http://www.alebutik.pl/

[Głosów:1    Średnia:2/5]