Co dla dzieci w Warszawie zimą?

Warszawa zimą ma dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji – nie warto siedzieć w domu, ponieważ można spędzić czas aktywnie i przyjemnie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zimowymi atrakcjami dla dzieci w stolicy!

Stadion Narodowy

Zimą na stadionie pojawia się lodowisko, a także inne atrakcje dla najmłodszych, na przykład można przetestować takie atrakcje jak górka lodowa, curling czy bumper cars. Do wypróbowania swoich sił na lodowisku nie potrzeba własnych łyżew – można wypożyczyć je na miejscu. Zimowy Narodowy już od kilku sezonów przyciąga tłumy!

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Królewski Ogród Światła to przepiękne iluminacje powstałe przy wykorzystaniu milionów małych światełek w ogrodzie przy pałacu w Wilanowie. Można oglądać tu również trójwymiarowe pokazy, które łączą obraz, światło i dźwięk. Królewski Ogród Światła działa każdego dnia w terminie od 22 października 2016 roku aż do 12 marca 2017 roku od godziny 16:00 do 21:00.

Centrum Nauki Kopernik

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzenia Centrum Nauki Kopernik lub też macie na to ochotę po raz kolejny, zima to także dobry czas. To największe w Polsce centrum nauki oferuje mnóstwo frajdy dla najmłodszych, a także dla dorosłych. Tutaj nie można nudzić się nawet przez moment!

Wizyta w teatrze

Jeżeli jednak poszukujecie innego sposobu na rozrywkę, odpowiedzią na pytanie, co dla dzieci w Warszawie warto wybrać, jest teatr! Najczęściej rodzice rezygnują z takiej właśnie atrakcji dla najmłodszych, ponieważ uważają, że teatr jest dla nich za poważny. Nic bardziej mylnego! W stolicy działają placówki otwarte specjalnie dla najmłodszych, na przykład Teatr Małego Widza, który gra spektakle już dla dzieci od pierwszego roku życia.

Stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej

Aby poszusować na nartach czy snowboardzie, wcale nie trzeba planować wyjazdu w góry. W Warszawie amatorów białego puchu zaprasza Górka Szczęśliwicka, gdzie dostępny jest profesjonalnie przygotowany stok narciarski z wyciągiem. Można skorzystać z kursów i wypożyczyć sprzęt narciarski i snowboardowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]