Cieplice Śląskie Zdrój dawniej były samodzielną miejscowością, dziś jest to część Jeleniej Góry. Nie zmienia to jednak faktu, iż Cieplice są jednym z najciekawszych uzdrowisk, jakimi może nas oczarować Dolny Śląsk. Kuracjusze oraz turyści, którzy planują wycieczki w rejonie Jeleniej Góry, chętnie spędzają tu swój czas. Jakie atrakcje turystyczne czekają na tych, którzy postanowią spędzić nieco więcej czasu w położonym u stóp Karkonoszy kurorcie?

Cieplice Śląskie Zdrój to bliskość pięknych gór i ciekawych tras turystycznych. To jednocześnie ciekawa miejscowość, która może się pochwalić piękną zabudową oraz ciekawą kolekcją zabytków. To miejsce, w którym z historycznymi pamiątkami można się spotkać niemal na każdym kroku. Wiadomo, że już w XIII wieku powszechna była wiedza na temat miejscowych wód i ich leczniczych właściwości, wiadomo też, że już w XIV wieku chętnie z tego bogactwa korzystano. W XVII stuleciu Cieplice były jednym z ważniejszych kurortów, które przyciągały znanych ludzi i wymagających kuracjuszy. Dziś jest to jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych i uzdrowiskowych, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tym wspaniałym kurorcie?

Cieplice Śląskie Zdrój to ciekawy park zdrojowy oraz Muzeum Przyrodnicze, które może się pochwalić ciekawą ekspozycją. Warto też pospacerować po centrum Cieplic i przyjrzeć się zabytkowym kamienicom. Zachwycić mogą też zabytki sakralne. Przy kościele parafialnym nie brak ciekawych płyt nagrobnych, z kolei skromną sylwetką uwagę przyciąga pobliski kościół ewangelicki.

starovka

[Głosów:2    Średnia:4/5]