Chrzest niemowlaka

W tradycji chrześcijańskiej uważa się, że chrzest powinno przyjąć maleńkie dziecko, które potem nawet nie pamięta tej uroczystości. Wokół wszelkich sakramentów kościelnych wytworzyły się pewne zwyczaje. Otóż niemowlak do chrztu musi być odpowiednio ubrany, najczęściej na biało. Pozostaje jeszcze kwestia obuwia i tutaj rodzice niemowlaka mają duże pole manewru , gdyż obecnie można kupić różnorodne buciki niemowlęce do chrztu. W zależności od tego jakiej płci jest niemowlak, są do wyboru buciki niemowlęce dla dziewczynki do chrztu oraz buciki niemowlęce dla chłopca do chrztu.

Firmy produkujące uroczyste obuwie niemowlęce rywalizując między sobą tworzą przeróżne modele obuwia dla niemowląt. Okazuje się, że buciki niemowlęce do chrztu mogą pasować też na inne uroczystości, na przykład na pierwsze urodziny dziecka. W zależności od pory roku, podczas której ma odbyć się uroczystość przyjęcia przez dziecko chrztu, produkowane są buciki na zimę i lato. Wiadomo, że zimą niemowlak i tak będzie okryty ciepłym kocykiem lub zostanie przeniesiony do kościoła w kombinezonie. Ale już na miejscu, podczas uroczystości nie może zabraknąć wszystkich niezbędnych akcesoriów, w tym oczywiście bucików.

Dawniej dzieci były chrzczone jako naprawdę maleńkie istotki, nawet parodniowe, czy tygodniowe. Wtedy zanoszono je do chrztu w beciku i nóżek nie było widać. Ale czasy się zmieniły, nastały nowe mody. Dziś każdy szanujący się rodzic wyposaża swojego malucha w odpowiednie ubranko i obuwie. Buciki niemowlęce dla dziewczynki do chrztu posiadają piękne wzory i ozdoby, są to często kunsztowne, małe arcydzieła. Buciki niemowlęce dla chłopca do chrztu też nie pozostawiają niczego do życzenia, często wyglądem przypominają obuwie dla dorosłego mężczyzny.

buciki niemowlęce dla chłopca

Branża obuwnicza rozkwita dzięki zapotrzebowaniu na buciki niemowlęce do chrztu. A bierze się to stąd, że większość młodych ludzi podąża za istniejącymi trendami i nikt nie chce pozostawać w tyle. Takie buciki dla niemowląt są stosunkowo niedrogie, gdyż na ich wykonanie nie zużywa się dużo materiału, chyba, że są to jakieś bardzo wyszukane buciki, to wtedy są odpowiednio droższe. Takie uroczystości jak chrzest, czy pierwsza komunia dziecka wiążą się w dzisiejszych czasach z dużymi wydatkami, pośród których zakup ubranka i butów jest kroplą w morzu potrzeb dla rodziny dziecka. Często dzieci są do chrztu ubierane z dużym przepychem, co wydaje się nieco przesadne. W końcu zgodnie z przysłowiem- nie szata zdobi człowieka, w kościele należałoby wyglądać skromnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]