Chrzciny na Pradze Południe - co, jak, gdzie, kiedy?

Pierwszą ważną uroczystością dla rodziny, w której pojawia się małe dziecko, są chrzciny. Jest to sakrament udzielany najczęściej w kościele i oznacza przyjęcie nowego członka do lokalnej społeczności kościelnej. Zwyczajowo chrzcinom towarzyszy organizowane przez rodziców przyjęcie dla rodziny i przyjaciół. Gdzie zorganizować taką imprezę na Pradze Południe?

Ekskluzywne przyjęcie

Planującym chrzciny Praga Południe oferuje wiele ciekawych lokali gastronomicznych. Jednym z takich miejsc jest restauracja Z57 w sercu Saskiej Kępy. Lokal po krótkim okresie bezczynności, ponownie otworzył swoje podwoje dla gości. Cechuje go miła atmosfera, świetne wino, doskonałe jedzenie i profesjonalna obsługa. Będzie idealny na zorganizowanie ekskluzywnych chrzcin dla najbliższych, aby wspólnie uczcić święto dziecka.

Karta dań w restauracji Z57 zmienia się wraz z porami roku, dzięki czemu zawsze znajdziemy w niej potrawy z sezonowych, świeżych produktów.  Jest dość krótka, ale zawsze gwarantuje wysoką jakość i smak.

Sól i pieprz

Chrzciny można też zorganizować w Restauracji i Winiarni Sól i Pieprz, w dzielnicy Praga Południe w Warszawie, przy ulicy Łukowskiej 17. Lokal jest przestronny i pomieści nawet 130 osób. Bez problemu można tu urządzić przyjęcie z okazji chrzcin. W restauracji serwowana jest kuchnia włoska, z przewagą ryb, owoców morza i serów. Do znakomitych potraw serwowane są wina z Włoch, a także z Chile, Hiszpanii, Kalifornii, Argentyny, RPA czy z Australii. Miejsce jest przyjazne dla najmłodszych.

Chrzciny na Gocławiu

Gocław jest pewnym historycznym elementem dzielnicy Praga Południe. Znajduje się tu wiele ciekawych restauracji i lokali, które przyjmują zlecenia na organizację chrzcin dla klientów indywidualnych. Restauracja Gocław 8`MY Kwadrat, przy ulicy generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 56a, będzie odpowiednia, aby uczcić chrzciny w perfekcyjny sposób. W menu restauracji znajduje się szeroki wybór potraw – przystawek, dań serwowanych, tortów, a także efektownych bufetów.

Na granicy Gocławia mieści się również restauracja Mille Luci – miejsce bardzo gościnne, o rodzinnej atmosferze. Właścicielami restauracji są Mauro Zanotto oraz Violetta Lebelt-Zanotto, którzy stworzyli restaurację z miłości do włoskiej kuchni i kultury. W menu lokalu znajdują się makarony, pizze, świeże owoce morza czy tradycyjne włoskie desery.

Chrzciny w Dedek Park

Chcąc zorganizować chrzciny z rozmachem, warto wybrać ofertę Dedek Park, czyli hotelu stylizowanego na staropolski dworek. Znajduje się on w Parku Skaryszewskiego. W lokalu dostępne są wszelkiego typu udogodnienia dla dzieci i dla osób niepełnosprawnych.  Hotel Dedek Park organizuje wszelkiego rodzaju bankiety rodzinne i firmowe oraz daje możliwość zakwaterowania gości w eleganckich pokojach o wysokim standardzie, co przyda się w szczególności wówczas, gdy na chrzcinach mamy wielu gości przyjezdnych. Dedek Park dysponuje 4 salami różnej wielkości, w tym salą bankietową, w  pełni klimatyzowaną, która pomieści nawet 300 gości na przyjęciu stojącym. Klientom chcącym organizować niewielkie przyjęcia rodzinne takie jak chrzciny, oferowana jest sala Szymona na 10 osób, Sala Ewa na 12 osób oraz Sala Adama na 40 osób.

[Głosów:14    Średnia:2.8/5]