Biżuteria ze srebra - dlaczego jest tak popularna?

Srebro towarzyszy ludzkości od czasów starożytnych. Nazwa pochodzi z greckiego silbur(nazwa minerału) oraz łac. Argentum – biały. Przez wiele lat używane było jako waluta a także jako materiał z którego wykonywano sztućce i zastawy stołowe. Dziś najczęściej widzimy je na uszach, szyjach i dłoniach kobiet oraz coraz częściej mężczyzn. Dlaczego tak chętnie nosimy wyroby srebrne? Czym ten kruszec zasłużył sobie na taką popularność?

Dostępność


Zdecydowaną zaleta biżuterii srebrnej jest jej duża dostępność. Można ją nabyć u każdego jubilera, w wielu sklepach pozabranżowych a także w sklepach internetowych. Dzięki dokładnym zdjęciom biżuterii można ją zakupić nie wychodząc z domu. Ktoś bliski ma urodziny a Ty nie masz czasu na przechadzki po sklepach? Zakup biżuterii przez internet jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem! Za parę dni prezent będzie u Ciebie. Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu możesz spokojnie przesyłkę zwrócić.

Przystępna cena


Dzięki przystępnej cenie, biżuteria srebrna jest dostępna dla niemal każdej grupy społecznej. Ceny biżuterii srebrnej zaczynają się już od kilku złotych co zdecydowanie wpływa na jej popularność.

Właściwości zdrowotne


Stosowanie biżuterii srebrnej daje może pomóc uniknąć różnych powikłań. Srebro ma właściwości antyseptyczne dlatego zalecane jest dla osób, które w niedawnym czasie przekuły swoje ciało. Jest też bakteriobójcze, dzięki czemu ma spore zastosowanie np. w somatologii. Mówi się także, że noszenie srebrnego łańcuszka na szyi uspokaja i wycisza- warto spróbować.

Trwałość

Ponieważ czyste srebro jest zbyt miękkie aby stworzyć z niego trwała i wytrzymała biżuterię, tworzy się z niego stopy z innymi metalami. Najpopularniejsza próbą srebra jest próba 925 czyli kruszec, który zawiera 92,5 % czystego srebra oraz 7,5% innego materiału- najczęściej miedzi. Miedź zapewnia trwałość oraz piękny kolor biżuterii srebrnej.

Łatwe do odnowienia


Każdy kto posiada w swojej szkatułce srebrną biżuterie wie, że po pewnym czasie zaczyna ciemnieć. Jest to proces całkowicie naturalny i nie należy się obawiać, że ktoś minął się z prawdą i sprzedał nam wyrób jedynie srebrnego koloru. Srebro ciemnieje ponieważ pokrywa je siarczek srebra znajdujący się w powietrzu. Łatwo jest jednak przywrócić biżuterii jej pierwotny piękny blask. Wystarczy, że pogniecioną folię aluminiową umieścimy w ciepłej wodzie ze spora ilością soli kuchennej. Po przygotowaniu kąpieli wkładamy do niej biżuterię i obserwujemy jak staje się znów piękna i błyszcząca.

Szeroki wybór


Na rynku znajduje się spory wybór biżuterii srebrnej. Różne kształty oraz łączenie z różnego rodzaju kamieniami np. topazem, bursztynem, piaskiem pustyni, uleksytem oraz wieloma innymi czyni biżuterię srebrną niezwykle interesującą.

Zawsze na topie


Jeśli ktoś lubi ponadczasowość, idealnym dla niego wyborem będzie biżuteria srebrna. Od wielu lat cieszy się sporą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Prezentuje się niezwykle pięknie a jej cena jest o wiele niższa od złota.

 

AM
Poszukujesz wysokiej jakości srebrnej biżuterii? Sprawdź na: silveris.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]