Karmienie dziecka piersią to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu matki. Poza tym jest naturalną czynnością, jednak karmienie piersią bardzo często przynosi trudne chwile. Jak pokonać problemy z karmieniem piersią i jak być szczęśliwą, a przede wszystkim spełnioną karmiącą mamą, która czuje się również atrakcyjnie jako kobieta?

Przede wszystkim biustonosz

Zakup odpowiedniego biustonosza najlepiej zostawić sobie na sam koniec – tak radzą eksperci. Piersi urosną do końca ciąży. Warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów biustonoszy. Jeden dobrze jest kupić pod koniec przygody z brzuszkiem. Kolejne już sztuki warto kupić sobie później, bo będzie to bardzo udany pretekst do wyrwania się na chwilkę z domu. Warto też kupić inny biustonosz do spania i inny na dzień lub na wyjścia. Należy pamiętać o tym, że dobrze dobrany biustonosz do karmienia pomoże przede wszystkim zachować jędrny i kształtny biust, a to dla kobiety, która chce czuć się atrakcyjna, jest bardzo ważne.

Dobry biustonosz do karmienia zapewnia wygodne karmienie. Dzieje się tak zazwyczaj dzięki odpinanym miseczkom. Biustonosz zapobiega rozciąganiu się skóry na piersiach, a co za tym idzie – obwisaniu piersi i utracie przez nie jędrności. Powinien dlatego dobrze podtrzymywać biust, ale nie może uwierać ani podrażniać wrażliwych teraz piersi. Idealny biustonosz powinien być wykonany z bawełny lub tkanina powinna mieć dużą zawartość bawełny. 100 procent bawełny jest wygodne i zdrowe, ale ma jednak wadę. Taki biustonosz łatwo się wtedy rozciąga i nie trzyma kształtu. Gdy jednak kobieta ma bardzo wrażliwe piersi, warto kupić egzemplarz, który ma miseczki wyścielone od środka czystą bawełną. Jest wygodny i nie podrażnia i tak już obolałych sutek. Dobrze, gdy biustonosz do karmienia wykonany jest z mikrofibry, ponieważ pasował będzie nawet wtedy gdy piersi delikatnie urosły. Elastyczne, bezszwowe biustonosze, które mają odpinane miseczki za pomocą klipsa. Odpinanie jest tak proste, że możemy zrobić to bez problemu jedną ręką. A to jest ważne, by szybko i bezpiecznie nakarmić głodne maleństwo. Warto skorzystać: biustonosz do karmienia askot.pl/b-biustonosz-karmienia

[Głosów:2    Średnia:4/5]