W pewnym momencie naszego życia, zaczynamy dzielić czas z drugą osobą, dziećmi, a nawet czworonożnym przyjacielem rodziny. Konieczność porzucenia szybkiego samochodu sportowego lub zwinnego, ale małego autka miejskiego, staje się oczywista. Rozglądamy się więc za samochodem rodzinnym. No właśnie, rodzinnym, czyli jakim? Podpowiadamy jakimi cechami powinno wyróżniać się dobre auto tego typu.

Przestronność i komfort 

Każdy, kto choć raz podróżował z dziećmi, wie, że nie jest to łatwe logistycznie zadanie. Same foteliki bezpieczeństwa zajmują sporo miejsca – nie da się ich umieścić w autach, w których przestrzeń dla pasażerów jest mocno ograniczona. Co więcej, zazwyczaj, nawet najkrótsza podróż z dzieckiem, to również konieczność zabrania ze sobą sporej ilości bagażu. Wózek, torba z akcesoriami, ulubione zabawki… wymieniać można naprawdę długo. Dlatego też auto rodzinne musi być bardzo przestronne. Ważna jest również pojemność bagażnika – im większa, tym lepiej.  

Warto jednocześnie  zaznaczyć, że sama przestrzeń to za mało, by podróżowanie całą rodziną było przyjemnością. Musimy również pamiętać o komforcie i wygodzie pasażerów. Właśnie dlatego auta rodzinne coraz częściej wyposażone są w strefową klimatyzację, wyświetlacze w zagłówkach, systemy multimedialne, podgrzewane siedzenia oraz przyciemniane szyby. Wszystko to ma jedno zadanie – uczynić podróż przyjemną dla każdego członka rodziny. 

Najwyższe standardy bezpieczeństwa  

Dla osób posiadających rodziny liczy się jednak nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo. Świadomość, że od naszego refleksu podczas jazdy zależy życie osób, które najbardziej kochamy, sprawia, że coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które mogą nam pomóc. Dobre, nowoczesne samochody rodzinne są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Wyposażone są bowiem w szereg innowacyjnych systemów i rozwiązań, dzięki którym kierowca nie musi polegać wyłącznie na sobie. Jakie są to rozwiązania? Systemy wczesnego ostrzegania, czujniki cofania i parkowania, nowoczesne poduszki powietrzne, które są w stanie odpowiednio zabezpieczyć zarówno pasażerów, jak i kierowcę. Co więcej, coraz częściej możemy znaleźć w autach rodzinnych także czujniki deszczu, zmierzchu oraz systemy, które rozpoznają znaki drogowe i są w stanie podpowiedzieć nam prawidłowe zachowanie na drodze.  Szukając samochodu, który spełni nasze oczekiwania, warto sprawdzić, czy jest wyposażony w takie właśnie usprawnienia.  

Propozycje Toyoty, które warto rozważyć 

Jednym z producentów aut osobowych, który jest w stanie zaoferować szeroki wybór aut rodzinnych jest bez wątpienia Toyota. Kultowy modele takie jak Auris czy Corolla posiadają wszystko to, czym powinno charakteryzować się bezpieczne, przestronne i komfortowe auto rodzinne. Jednocześnie wciąż dają sporo satysfakcji z jazdy. Wszystko to dzięki nowoczesnemu wzornictwu nadwozia oraz innowacyjnym silnikom, zapewniającym samochodom zwrotność i dynamikę. Co ważne, w samochodach marki Toyota znajdziemy szereg nowoczesnych systemów, takich jak Toyota Safety Sense. Dzięki specjalnej kamerze oraz czujnikowi laserowemu, kierowca zostaje ostrzegany przed wieloma zagrożeniami na drodze.  

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Toyota Radość:  http://www.toyota-radosc.pl/new-cars/samochody-rodzinne.json

[Głosów:1    Średnia:5/5]