Akcesoria fryzjerskie w sklepie fryzjerskim

Czy wszyscy poświęcamy tyle samo czasu swoim włosom? Dbałość o włosy to sprawa indywidualna. Mężczyźni dzielą się na 2 grupy: pierwsza  to ci, którzy włosy myją i strzygą. Druga grupa to ci którzy, oprócz mycia i strzyżenia, układają je przy pomocy lakierów i żeli. A co z kobietami? Kobiety poświęcają bardzo dużo czasu swoim włosom. Dzielą się na kilka grup pod względem długości włosów. Kobiety mają włosy krótkie, średniej długości i długie. Te ostatnie nie wymagają częstego odwiedzania zakładów fryzjerskich, tylko okolicznościowo, ale sprawiają trochę problemów przy myciu i czesaniu. Mimo, że długie kobiece włosy  wymagają pielęgnacji i trzeba poświęcić im dużo czasu  to zadbane są atutem kobiety. Włosy krótkie wymagają częstego strzyżenia, układania, łatwiej myje się je i rozczesuje po umyciu.  Włosy  z fryzurą krótką dostosowaną do owalu twarzy mogą podkreślać  urodę kobiety. Aby zadbać o włosy należy stosować   szampony odżywcze odpowiednie do rodzaju włosów, a także odżywki, kuracje. Ważny jest wybór właściwego zakładu fryzjerskiego gdzie stosuje wysokiej klasy akcesoria do włosów w sklepie fryzjerskim.

Jak powinien być wyposażony zakład fryzjerski? – zakupy w sklepie fryzjerskim

Zakłady fryzjerski powinien posiadać:

  • Akcesoria fryzjerskie potrzebne do mycia, strzyżenia, modelowania, farbowania włosów takie jak: gumki do włosów, peleryny, grzebienie, folie do koloryzacji, pompki, klipsy, wsuwki, klamry, spinki, wałki, ręczniki, szczotki.
  • kosmetyki: szampony, odżywki, maski, kuracje, farby, do stylizacji, preparaty do koloryzacji, do kuracji, oxydanty.

Wszystkie akcesoria fryzjerskie  zakupić można w sklepie fryzjerskim internetowym oraz hurtowni stacjonarnej lub internetowej.

Jakie szampony do mycia włosów?

Fryzjerskie szampony do włosów mają nie tylko służyć do mycia, ale pełnić funkcje oczyszczania pasma włosów, odżywcze, nawilżające, pielęgnacyjne, ochronne dla koloru, zagęszczające, dyscyplinujące. Należy mieć i używać szamponu do odpowiedniego rodzaju włosów czyli normalnych, farbowanych, cienkich, grubych, suchych i z problemami takimi jak: łupież, wypadające, puszące, przetłuszczające się.  W sprzedaży są szampony dla kobiet w zależności od rodzaju włosów, ich długość i stan, mężczyzn i dzieci.

Jakie kosmetyki do stylizacji włosów w sklepie fryzjerskim?

Po umyciu i po wysuszeniu można stosować kosmetyki do stylizacji w zależności od rodzaju włosów.

  • Do włosów cienkich – pianki i lakiery.
  • Do  włosów gęstych – kremy do stylizacji
  • Do włosów kręconych  – żele i pianki
  • Do krótkich – woski, żele, pasty

Inne kosmetyki do stylizacji to: emulsje, liotony, gumy do włosów, spraye, pudry, serum i olejki do włosów, ondulacja.

Co potrzebne do koloryzacji włosów?

Kobiety często lubią zmieniać kolor włosów. Sklep fryzjerski oferuje akcesoria do koloryzacji takie jak: folia  , chusteczki do usuwania śladów po koloryzacji, pędzle do farbowania, butelka do rozcieńczania szamponów, miseczka do mieszania farby.

Należy zakupić preparaty do koloryzacji, farby – tymczasowe i trwałe, rozjaśniacze, szampony techniczne,  Oxydanty bez amoniaku.

Preparaty do koloryzacji włosów mają mieć funkcję:

  • ułatwiającą przeprowadzanie zabiegu i należy do nich dodatek do technik z wolnej ręki, olejkowy dodatek do rozjaśniania globalnego, saszetki do demakijażu i modyfikacji sztucznych pigmentów
  • pozwalające zadbać o dobrą kondycję włosów po zabiegach i należą do nich: kuracje, odżywki, zestawy wzmacniające, preparaty chroniące włosy

Co to są Oxydanty?

Oxydanty to woda utleniona ułatwiająca wymycie dotychczasowego pigmentu z włosów. Należy używać go zgodnie z instrukcją i rodzajem włosów. Występują w stężeniu od 3% do 12%. Najczęściej stosowany jest 6%. Do Oxydantów należy: stabilizowana woda, odżywczy aktywator, kremowa emulsja utleniająca, kremowa emulsja utleniająca, aktywator w kremie do koloryzacji, aktywator, aktywator do farb, odżywczy oksydant do koloryzacji.

Co stosować na zniszczone włosy?

Jeśli po koloryzacjach włosy są zniszczone, osłabione, uszkodzone należy stosować odżywki, maski, kuracje, które dostarczą włosom składników, odżywczych również nawilżą je, nadadzą miękkości i blasku, odbudują i zregenerują.

Źródło: http://gocz.pl/category/zdrowie/

[Głosów:1    Średnia:5/5]