3 zabawy dla dzieci w których można wykorzystać balony

Istnieje wiele przedmiotów, które stanowią ciekawe dekoracje czy zabawki, a które można wykorzystać do codziennych albo bardziej wyjątkowych zabaw z dziećmi. Zdecydowanie w czołówce tego zestawienia leżą balony dla dzieci, dzięki którym można wykonać szereg różnych zadań, pobudzić dziecięcy rozwój czy po prostu zagwarantować świetną rozrywkę.

Takie zabawy przydadzą się zarówno po to, aby zająć dzieci w słoneczny, jak i deszczowy dzień. Będą też doskonałym wyborem na wszelkie imprezy urodzinowe czy wydarzenia, na których trzeba przygotować ciekawe animacje dla najmłodszych. Zaopatrzeni w balony dla dzieci sprawdźmy zatem, jakie zabawy można przygotować z ich wykorzystaniem.

1. Piniaty urodzinowe

Najprostszy sposób, aby zaangażować dzieci w przygotowania ich przyjęcia urodzinowego – daje przy tym dużo satysfakcji! Potrzebne będą nam balony o różnych kształtach i kolorach, czarno-białe gazety wielkoformatowe, kolorowa bibuła, sznurek oraz wikol. No i słodycze czy konfetti. Balony całe smarujemy wikolem, a następnie oplatamy sznurkiem. Na sznurek przyklejamy gazety, zostawiając puste pole na samej górze. Gdy wikol wyschnie, przebijamy delikatnie balon, a do środka piniaty sypiemy cukierki czy konfetti. Całość wieszamy – kto pierwszy strąci piniatę z zasłoniętymi oczami, ten wygrywa.

2. Balonowe gniotki

Znacie tradycyjne gniotki, które stosuje się m.in. w walce z napięciem mięśni nadgarstka czy stresem. Wystarczy wybrać małe, grube i dobrej jakości balony dla dzieci, a następnie nadmuchać je i zakręcić (nie zawiązywać). Do butelki plastikowej wsypujemy np. drobny groch bez ostrych krawędzi, kuskus czy piasek. Następnie zakładamy balon na butelkę i odwracamy ją tak, aby wysypać zawartość do wnętrza balonu. Wypuszczamy pozostałe powietrze, zakręcamy i… malujemy buzie! Każdy może mieć swojego gniotka, którym można się bawić albo na którym można odreagować stres czy zdenerwowanie.

3. Malowanie balonami

To zabawa, do której najlepiej wybrać słoneczny dzień w ogrodzie. Potrzebujemy dużych kawałków brystolu, a także wyciskanych farb w tubkach oraz wielu nadmuchanych albo wypełnionych wodą czy piaskiem balonów. Dzieci samodzielnie wyciskają farby i mieszają je palcami – można do tego celu przygotować małe, plastikowe pojemniczki. Następnie w farbie nurzane są balony dla dzieci i odciskane na różne sposoby na dużych kartkach. W ten sposób mogą powstać ogromne rysunki stanowiące połączenie talentów kilkorga dzieci. To świetna metoda na nauczenie dzieci współpracy i trening kreatywności.

Balony dla dzieci, które można wykorzystać do zabaw kupicie w sklepie https://partybudziki.pl/pol_n_DEKORACJE-SALI_Balony-185.html.

[Głosów:0    Średnia:0/5]