Pękająca skóra na piętach – jak sobie poradzić?

0

Dzisiaj żyjemy często pod ogromną presją. Goniące nas terminy, duża odpowiedzialność, ciężka praca – to wszystko sprawia, że nie mamy wiele czasu na pielęgnację siebie. Dbamy o to, co widoczne – dłonie, włosy, twarz. Często zaś zapominamy o stopach

Alergia pokarmowa u dzieci – objawy i leczenie

0

Alergie pokarmowe u dzieci są konsekwencją niewykształconego w pełni układu odpornościowego. Najczęściej objawiają się one wysypką i towarzyszącym jej świądem, obrzękiem gardła i wymiotami. Do produktów, wywołujących alergię pokarmową u dzieci można zaliczyć: mleko i nabiał, jajka, orzechy, ryby, zboża oraz niektóre owoce.

Szczoteczka elektryczna dla dziecka?

0

Czy elektryczna szczoteczka do zębów to dobry wybór dla dziecka? Kiedy może zacząć korzystać ze szczoteczek elektrycznych? Czy niemowlę może „używać” szczoteczki elektrycznej? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części.

Zagrożenia dla matki i dziecka w czasie ciąży

0

Ciąża to radosny czas, kiedy kobieta oczekuje na dziecko. Choć w większości przypadków sama ciąża, jak też jej rozwiązanie w postaci porodu przebiegają pomyślnie, to zdarza się jednak, iż potrafią wystąpić komplikacje. Poniżej przedstawione zostaną zagrożenia zarówno dla matki, jak też dla dziecka, które nie muszą, ale mogą pojawić się w czasie ciąży.

Tworzenie pozytywnych wzorów

0

Urządzając domowe przyjęcie dla dziecka warto zaangażować je we wszelkie czynności organizacyjne towarzyszące temu przedsięwzięciu. Zapewne sprawi mu to radość i pozytywnie wpłynie na zrozumienie trudu jaki temu towarzyszy. To właśnie od rodziców w najmłodszym okresie życia można się najwięcej nauczyć przez praktykę. Są oni prawdziwym wzorcem niekwestionowanych decyzji ale powinni też uwzględniać oczekiwania malca będącego gwiazdą imprezy. O ile zabawy urodzinowe często stanowią niespodziankę dla solenizantów, to przygotowanie poczęstunku dla gości Pierwszej Komunii Świętej i związane z nim udekorowanie domu jest idealną okazją do zaangażowania w nie swoich pociech. Podniesie to wartość uroczystości, a ręcznie robione dekoracje komunijne mogą zintegrować domowników i dostarczyć im naprawdę dobrej zabawy.

Rzecz o udanym weekendzie, czyli jak odpocząć w wolnym czasie?

0

Właśnie zbliża się weekend. Jeżeli macie wolne i nie wiecie co z nim zrobić, my wam podpowiemy.

Bajki Disney’a inspiracją dla twórców zabawek

0

Animacje Disney’a od lat cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci. Wychowało się na nich już kilka pokoleń, które z sentymentem wspominają piękną historię o Kopciuszku, wzruszającego Króla Lwa, czy tajemniczą Pocahontas. Dziś maluchy uwielbiają zupełnie inne produkcje, jednak jedno pozostaje niezmienne – każda ciesząca się popularnością bajka Disney’a przyczynia się do wyprodukowania tysięcy zabawek i gadżetów.

Relaks czy biznes? Oto jest pytanie!

0

W ostatnich latach organizowanie różnego rodzaju konferencji, panelów dyskusyjnych i wszelkich spotkań biznesowych stało się niezwykle modne. Ma na to wpływ przede wszystkim rosnąca konkurencja w poszczególnych branżach, ciągły rozwój technologii itd.

Czy należy martwić się kolką u niemowląt?

0

Kolka niemowlęca to zagadnienie spędzające sen z powiek młodym rodzicom. Mama i tata zauważają że coś jest na rzeczy gdy dziecko ma kilka tygodni i borykają się z problem do około 5 miesiąca życia swojej pociechy. Objawy, do których należą napadowy niepokój i długotrwały płacz, pojawiają się najczęściej w godzinach wieczornych.

Podstawa udanego gotowania

0

Im dalej zaczniemy zagłębiać się w tajniki gotowania, tym szybciej dostrzeżemy, że łatwiej osiągać sukcesy w tej sztuce tylko wtedy, gdy będziemy mogli przygotowywać posiłki w dogodnych warunkach. Nie bez znaczenia będzie wyposażenie tego pomieszczenia wolnego do naszej dyspozycji.