Własny ogródek – fantastyczna wakacyjna przygoda

0

Wielu z nas zastanawiało się nad uprawą ogródka. Wielu też myślało, że
nie podoła temu wyzwaniu. Wielu też tego pragnie, ale nie mają ani
centymetra kwadratowego ziemi więć myślą, że to nie dla nich. To
nieprawda. W tym artykule postaram się rozwiać wątpliwości.
Zacznijmy od ludzi posiadających swój skrawek globu. Po pierwsze
nigdy nie wolno poddawać się. Jeżeli raz odpuścimy sobie pielenie lub
podlewanie roślin myśląc np. ,,A… Teraz nie chce mi się. Jak jutro podleję i też będzie dobrze…” to zaczniemy myśleć tak ciągle i koniec końców
ogród albo wyschnie albo stanie się minidżunglą. Po drugie zawsze
stosujmy się do zasad uprawy danej rośliny (wszystkich wskazówek
udziela producent na opakowaniu nasion/na donicach sadzonek). Po
trzecie unikajmy nawozów sztucznych i środków ochrony roślin/pestycydów, a jeżeli musimy już ich użyć bezwzględnie stosujmy
się do zaleceń producenta. Przykładowo za późno rozpylone pestycydy
skażają owoce czyniąc je trującymi (należy zastosować je przed zawiązaniem się pąkow na drzewach owocowych). Natomisat nadmiar nawozów sztucznych powoduje spływanie ich do wód gruntowych co
z kolei powoduje wykwity glonów i wymieranie życia na ogromnych obszarach akwenów. Należy też bezwzględnie nosić jasne nakrycie głowy
podczas prac polowych (unikniemy udaru cieplnego i słonecznego),
smarować odkryte części ciała olejkiem z filtrem UV oraz posiadać porządne spodnie i buty. Po pracach polowych trzeba zawsze sprawdzić się na obecność kleszczy. Teraz coś dla ,,blokowych”. Wiele roślin nadaje się
do uprawy w donicach. Ba. Wychodzą naprawdę piękne, dlatego warto
zasięgnąć porady w internecie/bibliotece na temat tychże roślin, pooglądać
ich zdjęcia i zdecydować się na którąś. Też nie wpadajmy w panikę.
Czy mamy ogród czy donice nie musimy sadzić wszystkiego po trochę.
Wystarczy, że wybierzemy swoją ulubioną roślinkę i ją będziemy pielęgnować. Wtedy właśnie odczujemy tę radość, satysfakcję i bliskość
natury. A tak w ogóle jest to idealna praca wakacyjna. Większość roślin
sieje się/sadzi pod koniec roku szkolnego a zbiory są przed nowym szkolnym rozdaniem. Naprawdę warto! Polecam!

https://www.kobitki.pl/

Transport publiczny w Pradze

0

Praga ma bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny, który cały czas działa bez żadnych przerw. W autobusach są rożne karnety na jednorazowy przejazd, czy kilkudniowy. Metro jest bardzo łatwe do zrozumienia gdyż jest bardzo mało linii. Autobusy i tramwaje maja żółte i czerwone napisy i po nich możemy znaleźć autobusy i tramwaje. Natomiast dzienny transport działa miedzy piątą rano a północą. Oczywiście transport jest bardzo dobrze oznakowany i nikt nie ma z nim problemu. Wiadomo ze białe i żółte numery są dla osób które podróżują w dzień. Numery niebieskie są dla tramwajów kurujących w nocy. Jeśli chcemy skorzystać z taksówek wtedy bez żadnego problemu możemy sobie zamówić o każdej porze. Najlepiej jest kupić karnet transportowy w recepcji, wtedy możemy jeździć bez żadnego limitu autobusami czy metrem. Bardzo dużo osób jest zadowolona z transportu publicznego i bardzo chętnie korzysta z niego. Większość osób używa jak transportu komunikacji miejskiej, która jest dobrze rozwinięta.

https://www.moto.info.pl/

Rozstępy – jak się ich pozbyć

0

Rozstępy są poważną wadą estetyczną naszego ciała, która może być przyczyną licznych kompleksów. Pojawiają się zazwyczaj wtedy, gdy nasze ciało w krótkim czasie zwiększa swoje rozmiary. Zazwyczaj ma to związek z ciążą lub gwałtownym tyciem.
Jak pozbyć się rozstępów na pośladkach udach i piersiach?
Najlepszym rozwiązaniem jest nie dopuszczanie do powstawania rozstępów. Na rynku dostępne są różne preparaty, które mają temu zapobiegać. Najlepiej zacząć je stosować już na początku ciąży, pozwoli to na znaczne uelastycznienie skóry. Dużo łatwiej zapobiegać rozstępom niż je później leczyć. Jeśli jednak mamy rozstępy i chcemy je usunąć, najlepsze efekty da zabieg laserowy. Jest to jednak dość drogie rozwiązanie, cena jednego zabiegu to 1000-2000 zł, zależnie od lokalizacji. Efekty jednak są bardzo zadowalające i pozwalają na dobre pozbyć się rozstępów.
W drogeriach i aptekach dostępne są również preparaty, które mają pomóc w pozbyciu się już istniejących rozstępów. Ich skuteczność jest różna, ciężko znaleźć taki, który rzeczywiście przyniesie obiecywane przez producenta efekty.
W redukcji rozstępów może być pomocny kolagen w żelu, stosowany też do usuwania blizn. Jest to dość dobre rozwiązanie, natomiast na skutek trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy. Pierwsze efekty działania kolagenu można zauważyć po około 2 miesiącach. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że stosowany przez nas kolagen musi być naprawdę dobrej jakości.
Aktywność fizyczna może być naszym sprzymierzeńcem w walce z rozstępami. Dodatkowo poprawi wygląd ciała i sprawi, że nie tylko nasza skóra zacznie się lepiej prezentować. Na niewielką aktywność fizyczną można zdecydować się również w ciąży. Ważne aby aktywność była regularna, nie musi być ciężka. Jeśli rozstępy pojawiły się wskutek wzrostu wagi, rozwiązanie jest proste. Należy zrobić wszystko, aby waga przestała rosnąć i zacząć ja redukować, stosując przy tym środki wspomagające gojenie się rozstępów. Rozstępy to blizny, w ten sposób należy je traktować podczas leczenia. Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem będzie laseroterapia.

http://www.unumodels.pl/

Bezpieczne korzystanie z sauny

0

Nurtowało Cie kiedyś pytanie jak bezpiecznie korzystać z sauny?
Już więcej nie musisz się zastanawiać. Jeżeli już wybierasz się do sauny pamiętaj, że jednorazowa wizyta w tym miejscu powinna trwać ok 5-15 minut. Całkowity czas wizyty w saunie nie powinien przekroczyć 30 minut w ciągu doby. Jeżeli chcesz poprawić samopoczucie i uodpornienie organizmu zalecane i najbardziej skuteczne jest korzystanie z sauny 3 razy w tygodniu.
Należy pamiętać żeby po każdym wyjściu z sauny wziąć prysznic. Na przemian letnią i gorącą wodą. Kończąc prysznic należy opłukać ciało zimną wodą. Po skończonym zabiegu należy odpocząć około 15 minut, warto też uzupełnić płyny i napić się wody lub herbaty.
Sauna szczególnie dobrze wpływa na poprawę odporności, wygląd i kondycję skóry oraz ogólne samopoczucie. Seanse mogą być pomocne w zmniejszeniu dolegliwości związanych z przewlekłymi chorobami, takimi jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów.
Istnieją pewne przeciwwskazania do korzystania z sauny:
– ciąża,
– menstruacja,
– choroby serca i nadciśnienie (jeżeli chcemy skorzystać z sauny najlepiej w tej kwestii jest konsultacja z lekarzem),
– niewydolność serca, krążenia i choroba wieńcowa,
– ostre stany zapalne, guzy, ogniska zakażenia, choroby weneryczne, epilepsja, jaskra,
– reumatoidalne,
– gruźlica, ostry stan astmatyczny, przeziębienie.
Przed planowanym seansem w saunie, należy unikać jedzenia posiłku na 2 godziny przed wejściem do pomieszczenia. W tym dniu najlepiej też całkiem zrezygnować z alkoholu. Przed wejściem do sauny dobrze jest skorzystać z toalety, dla lepszego efektu pozbywania się toksyn z organizmu. Sauna nie jest zalecana osobom pod wpływem stresu lub przeciążonym pracą umysłową lub fizyczną. Wielu zwolenników sauny zaleca korzystanie z niej po długim dotleniającym spacerze lub wizycie na siłowni. Jeżeli już korzystamy z sauny, najlepiej jest robić to nago. Dopuszczalna jest bawełniana bielizna, jednak minimalnie zmniejsza ona eliminację toksyn z organizmu.

https://www.uroda.info.pl/

Naturalne metody na chorobę wieńcową

0

Bardzo często choroba wieńcowa jest następstwem samej miażdżycy. Jeśli zostanie ona zdiagnozowana przez dobrego lekarza, pacjent będzie musiał skorzystać z profesjonalnego leczenia. Zacznie przyjmować ogromne ilości leków, które jednak wcale nie muszą zawsze zadziałać na niego dobrze. Nawet taką kurację utworzoną przez dobrego lekarza warto by było wspomóc naturalnymi metodami. Mało kto o nich mówi, a jednak stosuje się je od lat. Choroba wieńcowa – leczenie naturalne może naprawdę się udać.

Osoby, u których doszło do rozpoznania choroby wieńcowej, bardzo często całkowicie rezygnują z aktywności fizycznej. Zauważają bowiem, że po zwiększonym wysiłku ich objawy się nasilają. Po przebiegnięciu paru kilometrów odczuwają duszności i dyskomfort w klatce piersiowej, dlatego nie ponawiają swoich treningów. To poważny błąd, bo aktywność fizyczna jest jedną z naturalnych metod leczących chorobę wieńcową. Oczywiście nie może być ona zbyt intensywna, jednakże delikatne i spokojne treningi wpłyną wyłącznie pozytywnie na naczynia krwionośne. Ruch sprawi, że zaczną one pracować lepiej. Do serca dotrze większa ilość tlenu, a to z kolei je usprawni. Aktywność fizyczna w każdym przypadku jest wskazana, choć oczywiście nie należy z nią przesadzać. Osoby, u których zdiagnozowano już chorobę wieńcową, powinny porozmawiać ze swoim lekarzem na temat tego, jaki trening byłby dla nich dobry. Nie wolno bowiem o niczym decydować w takich przypadkach samodzielnie. Lepiej upewnić się, że lekarz nie ma nic przeciwko temu, by pacjent zaczął regularnie ćwiczyć.

Oczywiście leczenie naturalne choroby wieńcowej nie obejmuje tylko i wyłącznie aktywności fizycznej. Polega ono również na stosowaniu odpowiedniej diety. Wykorzystując w niej m.in. owoce głogu, można doczekać się naprawdę fantastycznych efektów. Podobnie do tej rośliny zadziała zwykły czosnek, który warto dodawać do swoich codziennych potraw bądź nawet jeść samodzielnie. Dieta ma ogromne znaczenie na rozwój różnych chorób. Musi być odpowiednio zbilansowana, jeśli ma poradzić sobie z chorobą wieńcową.

https://www.serce.info.pl/

Czy domowe sposoby na hemoroidy są skuteczne?

0

Ludzie rzadko kiedy udają się z hemoroidami do lekarzy. Oczywiście powinni to robić, ale nikt nie chce przyznać się do tego niepokojącego i bardzo wstydliwego schorzenia. Pytając lekarza o to, co na hemoroidy, można uzyskać wiele rzeczowych odpowiedzi, ale i tak nie zachęca do pacjentów do wizyt w przychodniach. Wolą oni najpierw przetestować na sobie domowe metody leczenia i oczekują, że okażą się one równie skuteczne co środki farmakologiczne. Czy tak jest jednak naprawdę? Czy domowymi metodami można całkowicie pozbyć się uciążliwych hemoroidów?

Niektóre z domowych metod okazują się rzeczywiście skuteczne. By jednak mogły one prawidłowo zadziałać na organizm, należy je stosować pod ścisłą kontrolą lekarza. Taka terapia trwa zazwyczaj od kilku tygodni do paru miesięcy. Bardzo ważny jest tutaj czas reakcji, bo im szybciej pacjent rozpozna u siebie hemoroidy, tym wcześniej będzie mógł rozpocząć całe leczenie. Dzięki temu zastosuje liczne domowe metody i przy ich pomocy pozbędzie się kłopotu. W zaawansowanym stadium choroby nie jest to możliwe i wtedy tylko bardziej skomplikowane zabiegi i środki mogą na pacjenta dobrze zadziałać. Domowym leczeniem da się wtedy jedynie wspierać profesjonalną medyczną kurację.

Co zatem ma zrobić pacjent, który mimo wszystko nie chce wybierać się ze swoim schorzeniem do normalnego lekarza? Musi po prostu jak najszybciej zareagować. Powinien sprawdzić, np. przez Internet, co na hemoroidy działa najskuteczniej. Później musi jak najszybciej zastosować odkryte metody, testując je już przy dostrzeżeniu pierwszych objawów choroby. Niepokojącymi sygnałami powinny być dla każdego: uczucie silnego świądu oraz pieczenie wynikające z ciągłego drapania okolic odbytu. Czasem może też dojść do wydzielenia się pewnej substancji, która jest objawem stanów zapalnych bądź reakcji alergicznych. Jeśli takim sygnałom zaczyna towarzyszyć krwawienie, jest to ostatni moment na wizytę u lekarza. Czasem chorzy nie są w stanie jej uniknąć i muszą zdawać sobie z tego sprawę.

https://www.hemoroidy24.pl/

Wykorzystanie czystka

0
https://www.czystek.info.pl/

Zioła doskonale działają na nasz organizm. Ich skuteczność jest znacznie wyższa niż syntetycznych leków. Z tego powodu warto sięgnąć po naturalne metody zanim rozpoczniemy tradycyjne leczenie. Szczególnie jeśli nie zmagamy się z poważną chorobę. Jest to idealne rozwiązanie przy przeziębieniach oraz profilaktyka. Działanie czystka wpływa niemal na wszystkie układy. Dzięki temu sprawdzi się idealnie jako zioło stosowane na co dzień. Możemy używać go w formie naparów jako zamiennik herbaty lub zewnętrznie zamiast kosmetyków. Wszystko powinno być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Istotne jest, aby zachować regularność. Dzięki temu pierwsze efekty pojawią się bardzo szybko i będą trwałe. Przy problemach skórnych warto zdecydować się na skomponowanie własnego toniku. Możemy użyć do tego wywaru przygotowanego z suszonego czystka. Przechowywany w odpowiedniej temperaturze może bez problemu stać kilkanaście dni. Jednak należy pamiętać, że z czasem będzie powoli tracić swoje właściwości. Z tego powodu dobrym wyborem jest wymienianie go co kilka dni. Całość możemy ulepszyć stosując olejki naturalne. Szczególnie dobrze sprawdzą się intensywne ekstrakty. Jednak istotne jest, aby ich właściwości dostosować idealnie do wstępującego problemu. Tylko wtedy możemy oczekiwać, że przyniosą doskonałe efekty. Tak skomponowany tonik może stać się stałym elementem naszej pielęgnacji. Jest niezwykle delikatny, więc możemy go używać zarówno rano jak i wieczorem. Idealnie oczyszcza skórę i wspomaga procesy detoksykacji. Wpływa również na łagodzenie podrażnień. Zalecany jest osobom z cerą trądzikową oraz z tendencją do alergii. Pobudza regenerację i odbudowę skóry. Dzięki temu wykazuje wysoką skuteczność. Dodatkowo możemy zdecydować się na picie naparów. Dzięki temu czystek będzie mógł działać na całe ciało. Uzupełni to stosowane toniki i uskuteczni naszą pielęgnację. Warto korzystać z naturalnych sposobów leczenia. Mogą okazać się znacznie lepszym wyborem niż gotowe leki.

https://www.czystek.info.pl/

Wszystko o biopsji prostaty.

0
https://prostata.info.pl/

Biopsja prostaty jest zabiegiem wykonywanym bardzo często. Nie można jednak nazwać jej badaniem rutynowym, ponieważ lekarz zleca ją jedynie w przypadku, gdy wyniki PSA wykraczają poza normy. Wskazaniem do jej wykonania jest również wykrycie nieprawidłowości podczas badania per rectum.
Biopsja prostaty polega na pobraniu niewielkiego wycinka tego gruczołu, w celu przekazania go do badania mikroskopowego. postępowanie to ma na celu zdiagnozowanie nowotworu gruczołu krokowego. Biopsję wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, pacjent nie jest więc narażony na ból. Może natomiast odczuwać lekki dyskomfort. Na stole zabiegowym pacjent układany jest na boku. Taka pozycja ułatwia wprowadzenie przez odbyt sondy USG. Urządzenie to umożliwia lekarzowi dokładne obejrzenie prostaty na ekranie monitora i dokonanie wstępnej oceny kondycji gruczołu krokowego. Sonda USG pozwala też wybrać miejsce, z którego pobrany zostanie wycinek do badania i przeprowadzić zabieg ten z dużą precyzją.
Biopsja prostaty, jak każdy inny zabieg medyczny, niesie za sobą ryzyko powikłań. Pacjent poddawany jest – przed przeprowadzeniem procedury -terapii antybiotykowej. Pozwala ona uniknąć bakteryjnego zapalenia jelita grubego, które jest najczęstszym powikłaniem biopsji prostaty. Zdarza się również, że po wykonaniu tego zabiegu występuje krwawienie. Może ono pochodzić z dróg moczowych lub odbytnicy. Zjawisko to może być bardzo groźne, zwłaszcza, jeśli trwa długo, lub jest bardzo obfite. Krew może się także pojawić w nasieniu pacjenta. Wszystkie te dolegliwości powinny ustąpić w ciągu czterech tygodni po wykonaniu zabiegu.
Wycinek pobrany podczas biopsji prostaty trafia błyskawicznie do laboratorium histopatologicznego. Biegły lekarz ocenia tkanki, oglądając je pod mikroskopem. Wyniki podawane są w tzw. skali Gleasona. Na podstawie wyników badania można określić, czy pacjent cierpi na nowotwór. Biopsja pozwala również na określenie jaki typ komórek rakowych dominuje w guzie, co umożliwia dobranie odpowiedniego leczenia.

https://prostata.info.pl/

Stawy

0

Każdy ludzki organizm składa się z wielu układów, w tym z układu mięśniowego wspartego układem kostnym. Układ kostny składa się z ponad dwustu kości i kosteczek uzupełnionych o stawy. Zdarza się, że w wyniku choroby, urazu czy nadwyrężenia odczuwa się dyskomfort lub ból.
Bolące stawy mogą być objawem wspomnianych problemów przeciążeniowych związanych z wysiłkiem fizycznym i nieprawidłową pozycją ciała podczas tej aktywności. Dotyczy to zarówno pracy fizycznej, jak i uprawianych sportów w sposób rekreacyjny, jak i wyczynowy oraz zawodowy.

Kolejną przyczyną problemów we stawami są choroby układowe takie jak toczeń, rumień układowy czy bakterioza. Wspomniane choroby sprawiają, że układ kostny, zwłaszcza stawy zostają osłabione. W ramach profilaktyki warto zwrócić uwagę na postawę ciała przy każdej sposobności, nie tylko przy pracy czy uprawianej aktywności sportowej. Nim poczynimy dalsze kroki, warto wykluczyć wymienione choroby wykonując badania laboratoryjne i udając się do lekarza specjalisty.
Tutaj możemy zasięgnąć kilku opinii, bo właściwy będzie zarówno lekarz internista, lekarz ortopeda, lekarz reumatolog i lekarz traumatolog. Okazać się może, że będzie trzeba wykonać dodatkowe badania krwi lub też badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Najczęściej pomocne okazuje się wykonanie zdjęcia rentgenowskiego danego stawu lub też badanie ultrasonograficzne i rezonans magnetyczny problematycznego stawu.

Warto również wprowadzić suplementację poprawiającą stan posiadanych stawów. Wiele firm farmaceutycznych przygotowało sporą ofertę gotowych mieszanek leczniczych poprawiających stan zdrowotny układu kostnego. Można się także posiłkować wybranymi produktami tworząc samodzielnie zestaw pod nasze wymagania. Nim skorzysta się z gotowych produktów warto zwrócić uwagę na właściwą dietę, która powinna być zróżnicowana pod względem spożywanych produktów. Warto jednak wykluczyć z diety produkty, które dostarczają do naszego ciała kryształki kwasów nieorganicznych. Jedzmy uważnie.

https://dzienreumatyzmu.pl/

Rzeczy przydatne na biwaku

0

Jeśli chcemy by nasz wypad na biwak był udany, musimy się do niego odpowiednio przygotować. Jeśli nie zabierzemy ze sobą odpowiedniego sprzętu, może się okazać, że zamiast cieszyć się wolnym czasem na świeżym powietrzu, my będziemy zmagać się z brakiem podstawowego wyposażenia.
Na biwak jedzie się z reguły po to, by odpocząć w gronie znajomych. Jeśli biwak połączony jest z nocowaniem konieczne jest zabranie odpowiednio dużego namiotu i materaca, na którym będzie nam się wygodnie spało. Musimy także zabrać śpiwory, które będą chroniły nas przed zimnem. Poduszki nie są niezbędne, ale spanie na nich jest oczywiście bardziej komfortowe.
Jeśli nie chcemy jeść na ziemi musimy zabrać stół i coś do siedzenia. Na biwaku doskonale sprawdzają się fotele wędkarskie. Fotele takie są wygodne, łatwo je przewieźć w samochodzie. Na dodatek fotele wędkarskie z reguły mają w podłokietnikach specjalną dziurę w sam raz na napój. Możemy tam wsadzić piwo lub preparat na komary.
Na biwaku przyda się także duży koc piknikowy. Warto także wziąć kosz biwakowy, a w nim wszystkie niezbędne talerze, sztućce oraz kubki, czy też szklanki. Na takim kocu można także leżeć i odpoczywać albo zagrać w jakieś gry.
Jeśli weźmiemy fotele wędkarskie możemy ustawić je wokół ogniska i siedząc na fotelach piec kiełbaski lub jabłka.
Na biwaku zawsze przydaje się także kawałek długiego sznurka lub liny. Można na nich powiesić pranie lub użyć do zrobienia masztu.
Jeśli jedziemy nad wodę, nad jezioro lub rzekę, dobrze zabrać ze sobą jakiś sprzęt pływający. Przydadzą się także wędki i inny sprzęt wędkarski, w tym fotele wędkarskie. Z reguły dobrym pomysłem jest też zabranie piłki.
Aby dobrze przygotować się do biwaku musimy pomyśleć, co chcemy na nim robić. Ważnym aspektem jest także wyżywienie. Prawdziwi weterani biwaków biorą ze sobą kuchenkę turystyczną oraz garnki i patelnie. Oczywiście gotować można też na ognisku. Wtedy przydaje się specjalna kratka lub ruszt, na którym upieczemy jedzenie. Świeżo złowiona ryba smakuje najlepiej upieczona właśnie na takim ruszcie.

http://www.rybobranie.pl/