Kleszcze – jak sobie z nimi radzić?

0
Kleszcze

Skwar słońca, szum wody, źdźbła wysokiej trawy łaskoczące po kostkach… Niemal każdy rozpływa się na myśl o takiej wizji. Należy jednak pamiętać, że taki widok, w szczególności wysoka trawa, łączy się z pewnym niebezpieczeństwem, o którym należy pamiętać – z kleszczami.

Prezent dla 9-letniej dziewczynki – wybieramy zabawki dla dziewczynek

0
Prezent dla 9-letniej dziewczynki

Zakup trafionego prezentu dla dzieci w wieku szkolnym nie jest łatwą sprawą. Wraz z wiekiem zainteresowania potrafią diametralnie się zmieniać, a ciekawość świata, połączona ze zdobywaną wiedzą w szkole rośnie. Jak dobrze wybrać prezent dla 9letniej dziewczynki, aby miała z niego mnóstwo radości?

Zabawki dla dziewczynek w wieku 9 lat – bądź kreatywny

Dzieci nie lubią nudy, dlatego prezent powinien zaangażować. Oczywiście dużo zależy też od charakteru młodej osoby i jej upodobań. W wieku 9-10 lat dzieci kochają odkrywać, poznawać i szukać nowych rozwiązań. Trendy nagle się zmieniają, a rówieśnicy szybko mają to, co jest najmodniejsze. Wybieraj więc wśród gier i zabawek rozwijających zdolności poznawcze i pomagających budować relacje z innymi.

Świetne zabawki dla dziewczynek w wieku 9 lat to takie, które angażują w zabawę z innymi. Niekwestionowanym liderem wśród rozbudzających kreatywność i wciągających gier jest Jenga. Zasady tej gry są niebywale proste, jednak radość, jaką daje pozytywna  rywalizacja z rówieśnikami i członkami rodziny, często nie ma sobie równych. Rozrywka, która umacnia więzi dzieci z rodzicami, rodzeństwem lub przyjaciółmi jest polecana przez ekspertów od rozwoju emocjonalnego i intelektualnego.

Prezent dla dziewczynki w wieku 9 lat – zabawa i nauka

Ciekawą propozycją są zestawy, które nie tylko sprawiają frajdę, ale też uczą praktycznych umiejętności. Coraz młodsze dziewczynki kochają kosmetyki i przepadają za wszystkim, co związane z włosami, makijażem czy perfumami. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa warto unikać wręczania prawdziwych kosmetyków, jednakże świetnym rozwiązaniem może być, chociażby maszynka do zaplatania warkoczyków. To prezent dla dziewczynki w wieku 9 lat, który nie tylko sprawi jej wielką przyjemność i nauczy dbać o swój wygląd. Dzięki niemu będzie też mogła pochwalić się swoim koleżankom i bawić się razem z nimi.

Zestaw do wykonywania bezpiecznych eksperymentów i pozwalający zamienić się w chemika lub fizyka da frajdę tym dziewczynkom, które stale chcą odkrywać nowe rzeczy. Wiedzę zdobytą w szkole chcą od razu wprowadzać w swoim życiu. Marząc o byciu naukowcem w przyszłości, mogą już teraz w pewnym stopniu spełnić swoje pragnienia.

Klasyczne zabawki dla dziewczynki w wieku 9 lat

Dzieci kochają superbohaterów. Figurki ukazujące ich idoli z bajek, filmów i gier, a także ze świata popkultury mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Takie zabawki mogą np. przybierać formę kolekcjonerskich gadżetów, które będą pięknie prezentować się półce w oryginalnym pudełku. Ich wartość z czasem może rosnąć. Weź pod uwagę także bardziej praktyczne zabawki i prezenty np. w formie kocyka na plażę z ulubionym bohaterem z bajki.

Pamiętaj, że prezent dla 9letniej dziewczynki musi być zgodny z jej charakterem i zainteresowaniami. Coraz więcej dziewczynek w tym wieku jest świadomych kolorów, stylu i wzorów, jakimi chcą się otaczać. Dbając o dostosowanie prezentu do upodobań, pomożesz dziecku powoli wkraczającemu w okres dojrzewania pozytywnie wpłynąć na rozwój emocjonalny.

Artykuł sponsorowany.

Hulajnogi i rowerki dla maluchów- czas przygotować się na wiosenną aktywność!

0
Hulajnogi i rowerki dla maluchów

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, mimo że obecna pogoda jeszcze nas się rozpieszcza. W cieplejsze wiosenne dni z pewnością będziemy chcieli spędzić wspólnie czas na świeżym powietrzu, a aktywność fizyczna może sprawić dziecku ogromną frajdę. Jest to idealny moment na wybór pierwszego rowerka dla naszej pociechy lub na przejrzenie sprzętu, który już posiadamy!

Czym kierować się przy wyborze pierwszego rowerka dla naszej pociechy?

Rowerki dla dzieci dzielą się na: na biegusie (rowerki biegowe, bez pedałów), rowerki trójkołowe, zwykłe dwukołowe rowerki. Jako pierwszy rowerek dla dziecka najlepiej sprawdzi się rowerek biegowy,  odpychając się nogami od ziemi maluch ćwiczy łapanie równowagi, co znacznie ułatwi mu przejście na normalny, dwukołowy rowerek.

Dzieci zaczynające naukę na trójkołowych rowerkach nie muszą utrzymywać samodzielnie równowagi, dlatego etapem pośrednim między rowerkiem z trzeba kółkami, a zwykłym rowerem najczęściej jest jeżdżenie z doczepionym z tyłu kijem, co jest niewyobrażalnie męczące dla rodziców. Na biegusiu trzymanie równowagi jest niezbędne do jazdy, dlatego dzieci zaczynające od rowerka biegowego najczęściej nie muszą jeździć z kijem tylko od razu potrafią utrzymać równowagę na dwukołowym rowerze. Pierwszy rowerek biegowy będzie dla dziecka małym wyzwaniem ale przy odpowiedniej motywacji (na przykład w postaci pójścia na plac zabaw) z pewnością nie będzie to bardzo ciężkie zadanie. Więcej o tym: jak wybrać pierwszy rower dla dziecka?

Po pierwsze, wybierając rowerek dla malucha warto by był on lekki. Ułatwi to dziecku jazdę, a nam- rodzicom ewentualne prowadzenie lub niesienie rowerka. Na lekkim sprzęcie dziecko nie zmęczy się tak szybko. Rowerki dla dzieci potrafią ważyć naprawdę bardzo dużo (czasami nawet tyle, co lżejszy rower dla dorosłego). Jest to naprawdę istotne, aby wybrać rowerek dosyć lekki bo w przypadku małych dzieci, rowerek może ważyć więcej od nich samych i wtedy nie należy się im dziwić, że bardzo szybko się męczą albo nawet zupełnie zniechęcają do jazdy, a przecież nie o to chodzi!

Jak odpowiednio dopasować rowerek do wzrostu dziecka?

Rowerki dla dzieci

Aby prawidłowo dopasować wysokość siodełka w rowerku należy upewnić się, że dziecko siedząc na siodełku dotyka ziemi tylko palcami. Jeśli całe jego stopy dotykają podłoża, to siodełko jest za nisko i efektywność jazdy będzie znacznie mniejsza. W drugą stronę też nie jest dobrze, jeśli dziecko w ogóle nie jest w stanie dotknąć stopami do ziemi siedząc na siodełku to jest ono za wysoko, to będzie to bardzo utrudniało jazdę lub całkowicie ją uniemożliwiało.

Warto również zwrócić uwagę na ilość biegów. Rowerki dla małych dzieci często nie mają przerzutek, bo najmniejszym rowerzystom nie są one potrzebne, ale kiedy nasza pociecha podrośnie warto przesiąść się na rower z przerzutkami. Początkowo 4 biegi zdecydowanie wystarczą. Dla malucha będzie to nowość i z pewnością chwilę zajmie mu opanowanie płynnej zmiany przełożeń. Będąc przy temacie przerzutek ważna jest również manetka. W rowerach dla dorosłych manetka różni się od tej w rowerkach dziecięcych. W sprzęcie dla najmłodszych manetka znajduje się po prawej stronie kierownicy na uchwycie i jest w formie obracanej, co bardzo ułatwia dzieciom zmianę przerzutek.

Świetną alternatywą dla rowerków są hulajnogi. Wymagają mniej nauki, a trójkołowe wersje (na przykład hulajnogi Mini Micro)  nie wymagają utrzymywania równowagi w takim stopniu jak wymagają tego rowerki. Z fajną hulajnogą droga do przedszkola, żłobka czy szkoły stanie się świetną zabawą! Jednak hulajnogi dla dzieci mają jeden mały minus, mianowicie nie są najlepszym sprzętem do jeżdżenia po trawie, ziemi czy innych nieutwardzonych i nierównych powierzchniach. W tym aspekcie znaczną przewagę ma rowerek. Jednak na miejskie wycieczki hulajnoga sprawdzi się świetnie, a dzięki temu, że nie trzeba aż tak trzymać  na niej równowagi nadaje się dla znacznie młodszych dzieci niż rowerki.  Zaletą  wielu hulajnóg jest również to, że można w łatwy sposób złożyć je na płasko co ułatwia jej transport np. w komunikacji miejskiej.

Zachęcamy do wprowadzenia aktywności fizycznej do planu  dnia czy tygodnia już od najmłodszych lat, w szczególności w czasie pandemii i zmniejszonej ilości ogólnego ruchu codziennego (nawet w postaci dojścia do żłobka, przedszkola czy szkoły). Rodzinny weekendowy wypad do lasu na rowerach to zawsze świetny pomysł na aktywny i wspólnie spędzony czas.

Na czym polega franczyza?

0
Na czym polega franczyza

Opinie o franczyzie stawiają ją często w bardzo pozytywnym świetle, jednak nie wszyscy jeszcze wiedzą, czym ona jest i na jakich zasadach działa. Tymczasem to sposób prowadzenia działalności biznesowej, z którym spotykamy się bardzo często, w zasadzie codziennie, bo należy do niego powszechnie rozpoznawana i lubiana Żabka. Franczyza stwarza szansę wejścia na rynek dla wielu początkujących przedsiębiorców, dlatego warto poznać jej założenia.

Jakie możliwości zabawy daje kuchnia dla dzieci?

0
kuchnia dla dzieci

Zakup kuchni dla dziecka przechodzi przez myśli wielu rodziców, wielu z nich plany zmienia w czyny i tym samym spełnia się marzenie swojej pociechy. Najczęstszym powodem, dla którego pojawia się wątpliwość, co do ponoszenia takiego wydatku jest zbyt mała ilość wolnego miejsca. Taka zabawka zajmuje nieco przestrzeni, więc wydaje się to uzasadnione. Zawsze jednak do przechowywania może służyć salon, czy inne większe pomieszczenie. Pewne jest to, że drewniana kuchnia dla dzieci to produkt, który warto kupić.

Kuchnia dla dzieci – idealne odwzorowanie rzeczywistości

Jedną z domen dzieci jest naśladowanie dorosłych, dziewczynki nierzadko podpatrują czynności, które mama wykonuje w kuchni i chcą je powtarzać. Oczywiście nie można do tego dopuścić, ze względu na ryzyko niebezpieczeństwa, wypadku. Dlatego w celach rozrywkowych i poniekąd edukacyjnych idealnym pomysłem jest zakup kuchni dla dzieci, która skupi na sobie uwagę przez długi czas. Nabycie samej kuchni, wraz z podstawowym wyposażeniem to jedno, drugą kwestią jest to, że można cały czas uzupełniać ją w nowe elementy. Powszechnie dostępne są na przykład drewniane owoce i warzywa, których połówki są połączone rzepami. W ten sposób, przy użyciu zabawki w formie nożyka, można bawić się w przyrządzanie potraw. Nie bez przyczyny na najlepszy wybór wskazuje się zdecydowanie drewniane kuchnie, są one z pewnością bardziej wytrzymałe. Wykonanie ich z naturalnego tworzywa sprawia, że ceny takich produktów są nieco wyższe, ale jest to jeden wydatek na wiele lat. Jeżeli w domu wychowuje się więcej niż jedno dziecko, tym dłużej produkt będzie użytkowany. W kwestii tańszych odpowiedników, takimi są kuchnie z tworzyw sztucznych, jednak ich wytrzymałość na uszkodzenia jest nieco mniejsza.

Wyposażenie w kuchni dla dzieci

Jakie możliwości zabawy daje kuchnia dla dzieci

Drewniana kuchnia dla dzieci ma z pewnością lepsze wyposażenie w cenie zakupu, czyli talerze, sztućce, kubki plastikowe owoce i warzywa, często dołączone są także garnki. Dodatkową atrakcją bywają melodyjki i dźwięki imitujące proces smażenia, gotowania i pieczenia potraw. Zabawkowa kuchnia z całą pewnością dostarczy najmłodszym wiele satysfakcji i radości każdego dnia. Pobudza się w ten sposób kreatywność najmłodszych i chęci do samodzielnego działania. Dodatkową korzyścią z takiej formy prezentu jest nabywanie umiejętności posługiwania się sztućcami, palnikami przy kuchence. Kuchnia dla dzieci daje całe spektrum możliwości do wyboru form zabawy, kiedy wydaje się, że brakuje pomysłów na aktywność. W grę wchodzi zamiana ról z rodzicami, kiedy to dziecko wchodzi w rolę dorosłego przygotowującego posiłki w swojej drewnianej kuchni. Kolejną propozycją rozrywki jest zabawa w prowadzenie restauracji, przydatne okaże się przygotowanie imitacji karty dań i stolika, do którego serwuje się potrawy. Ogromną frajdą byłoby urządzenie rodzinnego konkursu kulinarnego dla członków rodziny na najbardziej oryginalne danie. Możliwości jest całe mnóstwo, dlatego kuchnia dla dzieci jest najlepszym pomysłem na prezent, zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca.

Blogi dla mam tworzone przez specjalistów – dlaczego warto je śledzić?

0
Blogi dla mam

Blogi z internetowych pamiętników na przestrzeni lat ewoluowały do profesjonalnych serwisów, na których znaleźć można wiele cennych porad zarówno od amatorów, jak i specjalistów w swojej dziedzinie. Rodzice szczególnie chętnie śledzą blogi parentingowe, które są w całości poświęcone tematyce okołodziecięcej. Blog dla mam najczęściej tworzą inni rodzice, ale nie brakuje wśród nich także stron prowadzonych przez specjalistów – pediatrów, położne, psychologów i innych, którzy łączą swoje życie zawodowe ze świadomym rodzicielstwem.

Czym właściwie jest blog dla mam?

Blog dla mam to rodzaj internetowego pamiętnika, na którego łamach autorzy dzielą się swoimi przeżyciami związanymi z pełnieniem roli rodzica. Ideą blogów parentingowych jest dostarczanie cennych i poszukiwanych treści dla osób bezpośrednio zainteresowanych tematyką okołodziecięcą, reklamowanie produktów wartych zakupu oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Blog dla mam jest także miejscem, w którym rodzice znajdą wiele ciekawych inspiracji odnośnie spędzania wolnego czasu z dzieckiem, zabaw, mody dziecięcej oraz wystroju wnętrz.

blog dla mam

Oprócz treści pisanych, blog dla mam zachęca do dłuższego pozostania na nim także atrakcyjnymi zdjęciami, które są tworzone przez autorów. Artykuły powstają głównie na bazie osobistych doświadczeń, co przybliża figurę autorów do czytelników oraz pozwala zobaczyć, jak w określonych sytuacjach radzą sobie „zwykli” rodzice, jakie problemy napotykają na swojej drodze oraz co radzą innym rodzicom znajdującym się w podobnej sytuacji. Nic więc dziwnego, że blogi parentingowe są tak chętnie czytywane przez rodziców, którzy poszukują bardziej realnej alternatywny dla cukierkowej wizji rodzicielstwa promowanej przez współczesne media.

Blog dla mam tworzony przez amatora i specjalistę

Blogi parentingowe z założenia są tworzone przez ludzi takich, jak ich czytelnicy. Zmniejsza to dystans pomiędzy autorem a czytelnikiem, a możliwość dodawania komentarzy pod postami pozwala dodatkowo nawiązać osobisty kontakt z autorem, wyrazić swoją opinię, a także zasięgnąć porady. Blog dla mam może być tworzony zarówno przez amatorów, czyli rodziców dokładnie takich, jak my, którzy dopiero uczą się rodzicielstwa i chętnie dzielą się swoimi wrażeniami i przemyśleniami z czytelnikami, jak i przez specjalistów. Ci drudzy posiadają natomiast wykształcenie kierunkowe, które łączy się z tematyką okołodziecięcą – mogą być to m. in. położne, psycholodzy, pediatrzy i inni specjaliści, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz udzielają bardziej profesjonalnych porad na łamach swoich stron.

Blog tworzony przez specjalistę nie zastąpi, co prawda, osobistej wizyty u lekarza lub innego profesjonalisty, lecz może dostarczyć wielu cennych porad, które pozwolą jego czytelnikom lepiej radzić sobie w codziennych sytuacjach. Porcja zupełnie darmowej wiedzy, której dostarcza blog dla mam może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów oraz sprawić, że bycie rodzicem stanie się łatwiejsze, przyjemniejsze i po prostu spokojniejsze, zwłaszcza jeśli zdamy sobie sprawę, że także specjaliści miewają problemy podobne do naszych.

Jak przekształcić deskę sup w kajak

0
Jak przekształcić deskę sup w kajak

Pływanie na desce sup staje się coraz bardziej popularne. Kreatywność licznych paddlerów, która doprowadziła do powstania wielu nowych zastosowań desek stand up paddlingowych. Powstało wiele subdyscyplin SUP. SUP Yoga i SUP Fishing są prawdopodobnie najbardziej znane.

Do wędkowania, ale także do innych zastosowań, producenci desek sup wymyślili coś zupełnie nowego. Hybrydy deski SUP i kajaka, które łączą w sobie to, co najlepsze z obu światów. Długa wyprawa na desce jest fajnym doświadczeniem, ale po pewnym czasie stanie na desce staje się męczące. Hybrydy SUP z kajakiem są szybkie w ruchu i pozwalają na krótką chwilę wytchnienia.

Wiele osób wie o połączeniach kajaka i SUP. Często oferowane są zestawy zawierające siedzisko kajakowe. Przykładem takiego zestawu jest deska sup hydro force oceana Odpowiednią deskę można wtedy w kilku prostych krokach zamienić w kajak. W skład zestawu wchodzi również wieloczęściowe wiosło, w którym uchwyt można wymienić na inne ostrze wiosła i w ten sposób staje się ono wiosłem kajakowym.

Większość paddlerów nie wie jednak, że w zasadzie każdą deskę można przerobić na kajak. Wystarczy tylko kilka drobnych modyfikacji w SUP-ie. Do tych drobnych przeróbek nie potrzeba żadnego kunsztu, a uszkodzenie deski jest praktycznie niemożliwe.

Przekształcenie SUP-a w kajak

Kajak od deski SUP odróżniają zasadniczo trzy istotne punkty. Do kajaka potrzebne są: siedzisko, wiosło i uchwyt na wiosło. Nasza deska sup z siedziskiem wymaga wszystkich tych elementów

Siedzisko kajakowe

Przy wyborze odpowiedniego siedziska należy zwrócić uwagę na to, czy odpowiednio podpiera ono plecy. Istnieją zasadniczo dwa rodzaje siedzeń kajakowych. Jednym z nich jest pętla wokół ciała, dzięki której można się oprzeć i zrelaksować. Drugie to normalne siedzenia z nieruchomym oparciem, jakie znamy z jazdy samochodem.

Preferencje są tutaj sprawą indywidualną. Do wędkowania na SUP polecamy jednak tylko modele ze stałym oparciem, ponieważ umożliwiają one wyprostowaną pozycję siedzącą. Szczególnie w przypadku SUP Fishing trendem jest zamrażarka z wbudowanym siedziskiem. Konstrukcja jest solidna, siedzisko podwyższone i oferuje miejsce do przechowywania sprzętu, prowiantu i połowu.

Montaż różnych typów siedzisk kajakowych jest podobny. Zazwyczaj siedzenie stałe, które zapewnia lepsze podparcie pleców, wymaga czterech wolnych D-ringów. D-ringi te napinają liny do siedziska i mocują je do niego. Po obu stronach siedziska znajdują się po dwie linki (zawsze jedna prowadząca do przodu i jedna do tyłu).

Ustawienie siedziska na desce jest bardzo ważne. Należy zapewnić jak najlepsze wyważenie. Dobrym punktem wyjścia do określenia idealnej lokalizacji jest centralny uchwyt do przenoszenia. Nie znajduje się on dokładnie na środku deski, ale dokładnie w środku ciężkości.

Wiosło kajakowe

Odpowiedni sprzęt jest niezbędny do pływania kajakiem. Najważniejsze jest właściwe wiosło kajakowe. Jest to podwójne wiosło, które w jednym ruchu wiosłuje naprzemiennie po obu stronach deski.

Wiosła kajakowe są dostępne w wielu różnych wariantach. Wieloczęściowe wiosła są praktyczne w transporcie, ponieważ można je rozłożyć na poszczególne części i schować np. do plecaka.

Niektórzy producenci wprowadzili na rynek specjalne zestawy kajakowe SUP ze względu na coraz popularniejsze podwójne zastosowanie desek SUP jako kajaków. Takie zestawy kajakowe zawierają zazwyczaj wieloczęściowe wiosło SUP, w którym uchwyt T można wyjąć i zastąpić innym ostrzem. W ten sposób typowe trzyczęściowe wiosło SUP można błyskawicznie przekształcić w podwójne wiosło do kajakowania.

Problem z podwójnymi wiosłami jest jednak taki, że nie grają one w tej samej lidze co wiosła przeznaczone wyłącznie do kajakarstwa. Jeśli chodzi o osiągi, przerobione wiosła SUP radzą sobie znacznie gorzej niż normalne wiosła kajakowe.

Wynika to z utraty mocy w stawach oraz nieoptymalnego ułożenia, pochylenia i rozmiaru wioseł. Dla niedoświadczonych kajakarzy lub stand up paddlerów, którzy chcą się po prostu dobrze bawić, nie jest to przeszkodą. Łatwo jest też wiosłować z tak przerobionym podwójnym wiosłem. W razie wątpliwości lub jeśli chcesz uprawiać więcej sportu, możesz również kupić prawdziwe wiosło kajakowe.

Uchwyt na wiosło

Najlepszym sposobem na relaks na desce jest zakup uchwytu na wiosło. Kiedy wiosło nie jest używane, można je łatwo przymocować do deski za pomocą uchwytu na wiosło. Wtedy można bez obaw popływać lub zdrzemnąć się. Wieloczęściowe wiosła można również rozłożyć na poszczególne części i mocno zamocować pod siatką bagażową.

Podsumowanie

Pozycja siedząca jest naprawdę dobrym pomysłem na dłuższe wycieczki. Dwustronne wiosło pozwala na rozwinięcie dużej prędkości. Nawet jeśli nie osiągniecie prędkości prawdziwego kajaka, wrażenia z jazdy na przerobionym SUP-ie są porównywalne.

Biorąc pod uwagę, że przerobienie deski SUP na kajak nie kosztuje dużo pieniędzy ani wysiłku, jest to naprawdę świetny pomysł, aby wydobyć więcej z deski SUP.

W jaki sposób raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia? Depilacja laserowa – salony w Warszawie

0
Depilacja laserowa

Współczesna kultura zachodnia wypromowała kobiece kanony piękna, praktycznie pozbawione owłosienia na ciele (poza głową). Kobiety ze względów higienicznych i estetycznych pragną raz na zawsze pożegnać się z niepotrzebnymi włoskami na rękach, nogach czy okolicy bikini. Chcą być wolne od obowiązku ciągłego golenia różnych partii ciała i wydatków z tym związanych. W jaki sposób przebiega depilacja laserowa w Warszawie?

Który kolor włosów najlepiej poddaje się zabiegowi przy użyciu lasera?

Najlepsze efekty daje laser zastosowany na włosach grubych i ciemnych. Są one mocno napigmentowane, dlatego melanina w nich zawarta jest lepiej wychwytywana przez wiązki promieni ultrafioletowych emitowanych przez laser. Tuż przed zabiegiem nie wolno też stosować samoopalaczy ani też wybierać się do solarium – im większa różnica w odcieniu skóry i włosa, tym bardziej spektakularny efekt. Z tego też powodu najlepszym okresem do wykonywania zabiegu jest okres jesienno-zimowy, gdy słońce świeci słabiej, a nasza ekspozycja na nie i czas spędzany na świeżym powietrzu również są mniejsze. Na krótko przed zabiegiem (do 4 tygodni przed) nie powinno się depilować w sposób inwazyjny, to znaczy taki, który usuwa cebulkę włosa ze skóry.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać jak najlepsze efekty?

Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa, Warszawa dysponuje bogatą bazą klinik urody, świadczących tego typu zabiegi. Weź pod uwagę, że potrzeba co najmniej roku, aby przestrzegać wszelkich zaleceń i dać sobie szansę na uzyskanie jak najlepszych efektów. Liczba zabiegów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji. Kolejne spotkania odbywają się w gabinecie co sześć tygodni.

Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Wśród przeciwwskazań może być przyjmowanie leków doustnych. Światło uczulająco działają wszelkie zioła, takie jak nagietek czy dziurawiec, ale również witaminy z grupy A, D i C. Podczas regularnej suplementacji nie powinno się przystępować do zabiegu depilacji laserowej. Wśród przeciwwskazań znajduje się również ciąża, okres połogu i karmienie piersią. W okresie tuż przed, w trakcie i tuż po zabiegu nie należy przyjmować leków hormonalnych, w tym antykoncepcji. Depilacji laserowej nie powinny mieć przeprowadzane osoby, które walczą z chorobą nowotworową. Co istotne, zaburzona gospodarka hormonalna w organizmie może mieć wpływ na liczbę niezbędnych zabiegów. Przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być również dermatologiczne choroby skóry w postaci łuszczycy czy bielactwa czy też tendencje do powstawania bliznowców.

Płaszcz wiosenny dopasowany do sylwetki

0
Płaszcz wiosenny

Wiosnę widać już coraz wyraźniej! Jednak najpierw musimy przetrwać pogodowe kaprysy i okres przejściowy, a to może oznaczać chłodne dni. Zamiast grubych kurtek warto nosić płaszcze damskie idealnie dopasowane do sylwetki. Jakie modele są modne tej wiosny? Poniżej kilka aktualnych trendów.

Wypadanie włosów po ciąży – czy da się coś z tym zrobić?

0
Wypadanie włosów po ciąży

Nadmierne wypadanie włosów po porodzie to sprawa, o której krąży wiele legend i mitów. Niektóre z nich mówią o tym, że można kompletnie wyłysieć inne przekonują do stosowania podejrzanych diet. Jedno jest pewne, z problemem wypadania włosów po ciąży spotyka się wiele kobiet. Nie ma jednak co wpadać w panikę. Warto poznać przyczyny takiego stanu rzeczy i zrobić wszystko, aby jak najbardziej zniwelować skutki takiego zdarzenia. Należy również pamiętać, że jest to jedynie etap przejściowy.

Dlaczego po urodzeniu dziecka włosy wypadają?

Przede wszystkim na początku zacznijmy od tego, że włosy wypadają nam nie tylko po ciąży, Dzieje się to również podczas szczotkowania, mycia czy przy zakładaniu czapki. Jest to normalna sprawa, gdyż cykl życia włosa trwa od 2 do 7 lat.

Zdrowy człowiek posiada ok. 90 % włosów w fazie wzrostu i ok. 10 % włosów, które są w fazie odpoczynku lub wypadania. Jest to więc naturalny proces, który nie jest zjawiskiem wyjątkowym.

Wpływ na wypadanie włosów po ciąży mogą mieć różne zmiany w naszym organizmie, szczególnie te hormonalne. Dzieje się tak na przykład u kobiet po urodzeniu dziecka. Przeważnie około drugiego miesiąca po porodzie obserwuje się nadmierne wypadanie włosów.

Niegdyś gęste i lśniące włosy tracą swój blask i zaczynają opuszczać głowę garściami. Takie zjawisko obserwuje się u 40-50 % wszystkich świeżo upieczonych mam, jednak u każdej wygląda to trochę inaczej. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Przyczyny wypadania włosów po ciąży

Winowajcą całego zamieszania jest poziom estrogenów, który podczas ciąży był na wysokim pułapie i odpowiadał za kondycje włosów.  Po porodzie jego ilość drastycznie maleje, co ma wpływ na wygląd i zdrowie włosów. Stają się one cieńsze, słabsze i matowe.

Na szczęście naturalny cykl życia włosów dalej trwa, także po upływie 3-4 miesięcy zazwyczaj wszystko wraca do normy, a na głowie obserwujemy nowe, zdrowe i lśniące włosy.

Czy da się zapobiec wypadaniu włosów po ciąży?

Każda mama powinna mieć z tyłu głowy fakt, że hormony po urodzeniu dziecka stabilizują się dopiero, gdy przestajemy karmić dziecko piersią. Przez ten okres nie należy wspomagać się żadnymi ziołami, lekami itp. Gdyż mogłoby to zaszkodzić bezpośrednio dziecku.

Zjawisko to, jak już wcześniej wspomnieliśmy dotyczy ok. połowy kobiet. Zwykle problem znika sam w miarę upływu czasu.

Należy również pamiętać, że dopóki występuje konieczność karmienia dziecka piersią, jedyne co może stosować mama to witaminy dla kobiet karmiących piersią oraz odżywki do spłukiwania i szampony przeciw wypadaniu włosów po porodzie.

Po zakończeniu karmienia, zaleca się zastosowanie kuracji wspomagającej. W tym celu używa się wcierek, które mają przyspieszyć wzrost włosów i zahamować wypadanie. Jeżeli sytuacja się nie unormuje, a nawet pogłębi to zalecane jest wykonanie badań hormonalnych po okresie ok. 3 miesięcy od odstawienia dziecka od piersi.

Łysienie po ciąży może spowodować również samo karmienie piersią. Laktacja jest związana ze zwiększonym poziomem prolaktyny w organizmie, co może zwiększyć tą przypadłość.

Jak wzmocnić włosy po ciąży?

Jak wzmocnić włosy po ciąży

Aby zminimalizować skutki wypadania włosów po ciąży, należy przede wszystkim zadbać o to, co ląduje na talerzu. Posiłki powinny być bogate w mikro i makroelementy. Powinnyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na witaminy z grupy B.

Dieta świeżo upieczonej mamy powinna być bogata w jaja oraz ryby. Należy uważać w przypadku stosowania witamin doustnych podczas karmienia piersią. Na włosy można stosować maski i odżywki, jednak ważna jest tutaj systematyczność stosowania.

Do momentu stabilizacji hormonalnej, zaleca się nie stosowanie zabiegów stylizacyjnych na włosy, takie jak lakierowanie, żelowanie, używanie innych specyfików oraz farbowanie czy trwała.