Jak przywrócić biel obrusom i pościeli?

0

To odwieczny problem wszystkich gospodyń domowych. Jak sprawić, aby pościel i obrusy wciąż zachwycały śnieżnobiałym kolorem?

Wyprawka dla noworodka – co kupić? A może niebanalna, ekskluzywna wyprawka dla niemowlaka?

0

Wyprawka dla noworodka stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób przygotowujących się na powitanie pierwszego dziecka. Niezbędne będzie wyposażenie pokoiku dla malucha, ale także przygotowanie rzeczy umożliwiających pielęgnację niemowlaka w pierwszych miesiącach życia. Co zatem powinno znaleźć się w ekskluzywnej wyprawce dla noworodka?

Fabryka Misia – atrakcje dla dzieci

0

Dziecięce sale zabaw to miejsca, które stworzone zostały przede wszystkim z myślą o rozwoju aktywności psychoruchowej naszych pociech. Dzięki rozmaitym, kolorowym konstrukcjom oraz pomysłowym, rozwijającym warsztatom mogą one nie tylko całkowicie oddać się zabawie i przyjemnościom, ale także nauczyć się czegoś pożytecznego i rozwinąć swoje umiejętności. Fabryka Misia w Białymstoku to jedyne w swoim rodzaju miejsce na Podlasiu, które w swojej bogatej ofercie posiada atrakcje dla dzieci w każdym wieku – od maluchów po starszaków. To jedyny tego typu punkt w regionie, który prowadzi warsztaty z projektowania pluszowego misia.

Produkcja misia

W Fabryce Misia w Białymstoku, jak sama nazwa wskazuje, dzieci mogą wziąć udział w warsztatach, podczas których zakładają kask i jak prawdziwi pracownicy fabryki produkują własnego misia. Skąd wziął się pomysł? Otóż wszystko zaczęło się od Misia Madrusia, który jest bardzo samotny, bo nie zna innych misiów… ale pomóc mu w tym mogą właśnie Wasze dzieci! Cały proces rozpoczyna się od wyboru skórki, oczek i noska. Następnie dzieciaki tworzą i własnoręcznie malują misiowe serduszko, decydują o jego ubranku i cechach charakteru. Na końcu zostaje już tylko wybór imienia.

Liczne badania potwierdzają, że tworzenie zabawek rozwija zdolności manualne, a także pobudza wyobraźnię, pozytywnie wpływając na rozwój dziecka. Jest to niezwykle popularny trend, który przywędrował do nas z zachodu, a dzięki Fabryce Misia możemy zapewnić tę atrakcję dzieciom z Białegostoku i okolic.

Przyjęcia urodzinowe

Wyprawiając urodziny dziecka w Fabryce Misia, masz okazję sprawić, że ten dzień stanie się dla niego jeszcze bardziej wyjątkowy. Uśmiechnięci, w pełni wykwalifikowani animatorzy zapewniają podczas imprezy takie atrakcje dla dzieci jak: olimpiada urodzinowa, dyskoteka z Misiem, malowanie twarzy, robienie tatuaży, i wiele, wiele innych. Urodziny w Fabryce Misia w Białymstoku to niezapomniane przeżycie pełne zabawy, dziecięcych uśmiechów i radosnego gwaru. Nasi animatorzy angażują się w organizację od samego początku, pomagając w zaprojektowaniu kolorowych zaproszeń, a w trakcie imprezy z zapałem wypełniają każdą minutę rozrywkami i grami, dbając przy tym o bezpieczeństwo najmłodszych.

Zabawy po pachy!

Oprócz słynnych warsztatów z projektowania misia i organizacji urodzin, Fabryka Misia Białystok do dyspozycji ma także inne atrakcje dla dzieci, które urozmaicą im nawet zwykły dzień. Codziennie w godzinach 10-20 każde dziecko może tam zawitać i poszaleć na kolorowym torze przeszkód, pozjeżdżać na zjeżdżalniach, pofikać na trampolinach, zakręcić się na karuzeli czy puścić wodze fantazji podczas malowania na kredowych ścianach.

Nie ma nic wspanialszego niż widok uśmiechniętych twarzy dzieci i zadowolonych rodziców. Fabryka Misia gwarantuje moc wrażeń i świetnej zabawy. Serdecznie zapraszamy cały Białystok i okolice!

Najgorętszy trend! Welur w aranżacji wnętrza

0

Dostojny niczym królewskie szaty, miękki jak pluszowy miś i elegancki jak wyjściowa kreacja na galę. Taki jest welur, który właśnie szturmem zdobywa serca projektantów – zarówno wnętrz, jak i mody!

Kanapa – królowa salonu. Zobacz, co jest ważne podczas jej zakupu

0

Kanapa to jeden z najważniejszych mebli, bez których trudno urządzić funkcjonalny salon. Jej wygodne siedzisko zaprasza do spędzenia wolnego czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Jakie sofy będą cieszyć się w tym roku największą popularnością? Przed Wami krótkie zestawienie najsilniejszych trendów tego sezonu.

Modne kanapy 2018. Jakie egzemplarze cieszą się największym powodzeniem?

Projektanci wnętrz i designerzy co roku przygotowują nowe zestawy kolorystyczne, które będą święcić triumfy w katalogach branżowych i na sklepowych wystawkach. Nie zabrakło również czegoś specjalnego na 2018 rok. W tym sezonie królować będą przede wszystkim inspiracje stylem retro. Będą się one przejawiać specyficzną kolorystyką, oscylującą wokół tonacji miodowej żółci, jasnego fioletu i turkusu. Tkaniny będą gładkie, choć spotkać się będzie można również z wzorzystymi kanapami, nawiązującymi do stylu geometrycznego – zygzaków czy rombów. Choć tegoroczne trendy odchodzą nieco od barw pastelowych na rzecz kolorów dojrzałych, influencerki prezentujące swoje wnętrza w sieci mają szczególną słabość do bieli i szarości. Nic w tym dziwnego – jasne, rozbielone barwy optycznie powiększają przestrzeń, sprawiając wrażenie nieskazitelnie czystych. Równie często spotkać możemy kanapy w kolorze pudrowego różu, który także w tym sezonie cieszy się sporą popularnością. Sofy w tym odcieniu warto zestawiać z białymi, miętowymi i złotymi poduszkami.

Czyszczenie i konserwacja nowej kanapy. W jaki sposób to robić, aby nie zniszczyć tapicerki?

Wiemy już, czym się kierować, wybierając sofę do salonu. Mając już w salonie nową kanapę, która cieszy oko, warto pamiętać, aby raz na jakiś czas ją odświeżyć. Można to spróbować przeprowadzić za pomocą odkurzaczy piorących lub ręcznych żelazek parowych, które pozostawiają na powierzchni sofy świeży zapach. Problem jest jednak taki, że tapicerkę trzeba też w miarę sprawnie wysuszyć, a także jej za bardzo nie przemoczyć. Nie zawsze mamy pewność, jakich środków piorących możemy użyć, aby nie pozostawić nieestetycznych przebarwień, zacieków i smug, a swym działaniem nie zniszczyć tkaniny. Nie każdy dysponuje odpowiednim sprzętem i wiedzą, aby przeprowadzić operację czyszczenia kanapy bez ryzyka uszkodzenia nowej tapicerki. A takiej straty byśmy przecież nie przeboleli. Jeśli chcemy utrzymywać główny mebel salonu w czystości i schludności, a przy tym mieć pewność, że nie uszkodzimy sofy, powierzmy tę usługę w ręce sprawdzonych fachowców, na przykład tych pracujących w firmie Kanapis https://kanapis.pl.

Pomysły na aktywny dzień z dzieckiem, pomimo wiosennej niepogody

0

Wydłużająca się niebotycznie zima i wiosna, która nadejść nie chce. Z pewnością jest to okres w którym o atrakcje dla dziecka, na dworze, jest trudniej niż w pozostałych częściach roku. Na szczęście, przy odrobinie kreatywności rodzica, dziecko nawet wtedy, nie będzie narzekać na nudę. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Metoda Montessori we współczesnym systemie wychowania i edukacji

0

Brak ocen i testów, rozwój i edukacja dziecka według indywidualnego planu, skoncentrowanie na kreatywności dziecka… metoda Montessori wzbudza wiele kontrowersji, dla jednych jest to jedna z najlepszych metod edukacji, dla innych technika, która w żaden sposób nie pomaga maluchom osiągać dobrych wyników w nauce. Jednak coraz większą popularnością i zaufaniem rodziców cieszą się przedszkola i żłobki Montessori.

Rewolucjonistka i matka metody Montessori

Autorką tej metody nauczania jest Maria Montessori, włoska lekarka, która pracowała z dziećmi upośledzonymi umysłowo. Na początku XX wieku były one umieszczane w szpitalach psychiatrycznych wraz z dorosłymi, co niekorzystnie wpływało na ich leczenie i nie przynosiło pożądanych efektów. Brakowało zindywidualizowanej metody dostosowanej do specyfiki schorzeń dzieci. Maria Montessori postanowiła to zmienić, wprowadzając nową metodę leczenia, ale przede wszystkim nauki. Okazało się, że dzieci osiągają lepsze wyniki w nauce niż zdrowe dzieci.

W centrum pedagogiki Montessori stoi dziecko, w cieniu zaś pozostają nauczyciele i rodzice. Uwzględnia się indywidualne predyspozycje każdego dziecka i jego charakter, to ono samodzielnie decyduje o tym, czego w tym momencie chce się uczyć, co chce robić i nad czym pracować. Pozostawia się mu większą swobodę wyboru, co pobudza jego kreatywność. To, co odgrywa kluczową rolę w pedagogice Montessori, to pomoce dydaktyczne. Wykonane są z naturalnych materiałów, dotyczą ćwiczeń z praktycznego życia, przeznaczone są do nauki języków obcych, matematyki i kultury, to materiały sensoryczne, artystyczne, ale też religijne.

Montessori w żłobkach i przedszkolach

Według wielu opinii metoda Montessori jest doskonała dla dzieci w wieku do lat 6.  Z tego powodu powstaje wiele placówek dla najmłodszych dzieci, w których stosuje się tę metodę, żłobek Montessori w Poznaniu wraz z przedszkolem dla starszych dzieci. Wychowywane są one w oparciu o swobodę podejmowania przez nich decyzji, nie stosuje się przymusu, który bardzo często jest przyczyną buntu w tak młodym wieku. Dziecko pracuje dla własnej satysfakcji, nie dla nagrody, rozwijana jest samodzielność i wiara we własne możliwości. Program edukacji i wychowania, jaki stosuje m.in. żłobek Montessori w Poznaniu, bazuje na 5 podstawowych założeniach, którymi są: autoedukacja, szacunek do dziecka, przygotowanie środowiska, chłonny umysł i wrażliwe okresy.

5 fundamentów wychowania Montessori

Żłobek Montessori w Poznaniu to miejsce, w którym to dziecko traktowane jest jako człowiek wyjątkowy, nie ma poczucia, że coś musi, że czegoś się od niego wymaga. To szacunek do dziecka jest kluczowym aspektem metody Montessori. Ponadto wykorzystuje się wiedzę na temat tego, że dzieci mają naturalną zdolność do edukowania samych siebie. Są doskonałymi obserwatorami i naśladowcami, poznają świat wszystkimi zmysłami, nie boją się dotykać, smakować i sprawdzać.

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, ma swoje wrażliwe okresy, w których panują najlepsze warunki do nauki konkretnych czynności. Nauczyciel obserwuje dziecko i nakierowuje je na konkretne ćwiczenia i materiały, które mają wspierać naukę. Ponadto ważne jest odpowiednie przygotowanie środowiska, które zmienia się wraz z wiekiem, dlatego metoda Montessori zakłada tworzenie grup dzieci w różnym wieku, dzięki czemu mogą one nawzajem uczyć się od siebie. To dodatkowo wspiera ich motywację. Kiedy widzą, ile potrafią starsze dzieci, one również chcą je naśladować.

Nie wiem kto dzwonił do mnie

0

Problem z obcym numerem to jeszcze nie koniec świata. Można wiele zrobić w takiej sytuacji. Najważniejsze chyba jest to, że w dzisiejszych czasach można całkowicie za darmo sprawdzić do kogo należy konkretny numer. Mało tego robi się to bardzo szybko, w zaledwie kilka sekund. Tyle właśnie czasu potrzeba aby zerwać z problematycznymi połączeniami i wiadomościami z obcych numerów. Wyszukiwarka obcych numerów to twoja jedyna pomoc. Skorzystaj z niej i sprawdź tam każdy obcy numer.

Dom czy mieszkanie?

0

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy kupić dom, czy też lepsze by było mieszkanie? Wszystko zależy od potrzeb oraz możliwości. W dużych miastach dosyć trudno znaleźć ładną działkę. Dla wielu osób problem stanowić może wysoka cena. Zasada jest tu dość prosta – im większe miasto oraz im bliżej centrum – tym więcej trzeba będzie zapłacić za nieruchomość, na której będzie stał dom.

Czasem jednak wystarczy niewielka działka, aby zrealizować swoje marzenia. Najważniejszy będzie tu z całą pewnością projekt. Pracownia projektowania wnętrz ferensdesign.pl posiada olbrzymie doświadczenie w projektowaniu domów.

OD CZEGO ZACZĄĆ BUDOWĘ DOMU?

Zanim dojdzie do podjęcia ostatecznej decyzji, warto zastanowić się nad tym – co jest ważniejsze: projekt, czy też lokalizacja. Jeżeli istotną kwestią jest odległość od serca miasta, warto przygodę z domem rozpocząć od poszukiwań działki. Najważniejszą kwestią będzie to, czy dana nieruchomość będzie spełniała parametry działki budowlanej. Pierwszorzędną kwestię odegra tu zatem plan zagospodarowania przestrzennego, czy też studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Działania tego typu wynikają z polityki danego regionu i stanowią konkretną wytyczną dla inwestora. Warto zatem zorientować się w Wydziale Planowania Urzędu Miasta odnośnie takich planów. Taka informacja daje duże szanse na zakup działki w atrakcyjnym miejscu. Czasem może być to park, który powstanie w ciągu najbliższych kilku lat. Dom to azyl i miejsce, które zawsze powinno kojarzyć się z pozytywnymi emocjami.

Praktyczne akcesoria dla przyszłej mamy

Kobiety ciężarne, które lada moment mają zostać matkami, powinny zaopatrzyć się w pewne nieodzowne akcesoria niemowlęce. Obecnie są one dostępne nie tylko w sklepach z akcesoriami dziecięcymi, ale również w marketach i hipermarketach, w dodatku w bardzo niskich cenach. Warto rozglądać się za promocjami tematycznymi, na których można upolować akcesoria wysokiej klasy za naprawdę niewielkie pieniądze.

Wyposażenie pokoiku dziecięcego

Zanim nasz maluch pojawi się na świecie, warto wyposażyć jego pokoik w niezbędne gadżety. Klasyczne drewniane łóżeczko z regulowaną wysokością materaca oraz wyjmowanymi szczebelkami to wciąż najpopularniejszy model łóżeczka. Do niego warto dokupić również specjalny podest do przewijania wraz z piankową matą. Taki podest można zamocować u góry łóżeczka i mieć wygodne miejsce do przewijania bez konieczności organizowania go w innym miejscu pokoju dziecięcego. Oprócz przewijaka maluchowi przyda się też mata edukacyjna. Tego typu maty można dostać w dobrych cenach w sklepach Biedronka lub Kaufland. Nie zawsze są one dostępne w regularnej sprzedaży, dlatego tym bardziej warto przeglądać gazetki promocyjne, w których można znaleźć akcesoria dla maluchów w promocyjnych cenach. Maty edukacyjne rozkładane na podłodze mają kolorowe grzechotki i inne zabawki, które wytwarzają bodźce niezbędne dla prawidłowego rozwoju niemowlaka.

Praktyczne gadżety

Dużą wygodę i oszczędność czasu dla młodych mam stanowi podgrzewacz do butelek. To niewielkie urządzenie, dzięki któremu w krótkim czasie można podgrzać butelkę z posiłkiem dla dziecka do odpowiedniej temperatury. Urządzenie jest szczególnie przydatne na wszelkich wyjazdach, gdy nie zawsze mamy dostęp do ciepłej wody, aby przygotować dziecku mleko. Kiedy niemowlak uczy się raczkować, a następnie wstawać i chodzić, praktycznie wszystko, co znajduje się w mieszkaniu, jest dla niego potencjalnym zagrożeniem. Warto więc zaopatrzyć się w Kaufland w zabezpieczenia na kanty stołów i szafek. Nawet gdy raczkujące dziecko przewróci się i uderzy głową w kant stołu, to uderzenie zostanie zamortyzowane i nie będzie ani tak bolesne, ani tak niebezpieczne. Dobrym pomysłem są też blokady do drzwi zapobiegające bolesnemu zatrzaśnięciu się drzwi na paluszkach dziecka. W tematycznych akcjach promocyjnych w Biedronce bywają też dostępne specjalne barierki na schody – szalenie przydatny gadżet w domach piętrowych. Takie barierki są łatwe do przekroczenia przez dorosłego człowieka, natomiast nie do sforsowania przez malucha. Zabezpieczają przed jego upadkiem ze schodów i sprawiają, że nawet spacery po przestronnym domu są dla dziecka bezpieczne. W dziecięcym pokoiku często panuje prawdziwy rozgardiasz – zabawa zaczyna się na dobre, gdy maluch zaczyna raczkować i chwytać wszystko, co wpadnie mu w ręce. Dlatego pokoik dziecięcy warto wyposażyć w wygodne pojemniki na zabawki – do nich można wrzucać wszystkie zabawki, które znajdują się w zasięgu ręki. Oprócz tego dobrym wyborem będą filcowe wieszane na ścianie organizery – na kosmetyki, drobiazgi, pieluchy. Takie pudła i organizery są nie tylko praktyczne, ale mają też charakter ozdobny!