Yerba Mate – jak pić?

0
Yerba Mate- jak pić?

Nasypać,zalać gorącą wodą i wypić? To może wydawać się bardzo proste, a  jednak yerba mate Taragui zalane jedynie wodą nie ma tak doskonałych właściwości jak może się wydawać. Co więcej jej smak zależy głównie od tego w jaki sposób ją przygotujemy. Ważne są również okoliczności:nastrój i ludzie nas otaczający, ponieważ mają one wpływ na nasze odczucia. Yerba mate to napój, który ma niezwykły smak. Daje zdrowie i działa pobudzająco, jednak napój ten może mieć takie działanie jedynie tylko wtedy, kiedy mamy dobry nastrój, a także otaczają nas wspaniali ludzie i przyjaciele. Kiedy w otoczeniu pojawiają się ciekawe osoby nabój staje się zdecydowanie czymś więcej.

W krajach Ameryki Południowej jest to napój, którym częstuje się każdego gościa. A picie staje się rytuałem, który odbywa się w większej grupie.

Jak pije się yerba mate?

U nas wielu smakoszy pija ją  samodzielnie, czyli indywidualnie. Nawet kiedy przychodzą goście, dostają osobno napar w innym naczyniu. Na picie tego napoju istnieją jednak stare rytuały, w których jedno naczynie krąży wśród ludzi, a napar serwuje gospodarz. Picie yerba mate staje się w ten sposób czasem wspólnie spędzonym. Zazwyczaj jest to spokój i doskonałe okoliczności, które sprzyjają zachwycaniu  się w Yerba Mate. W kręgu takich, można ze swobodą cieszą się samym sobą, dzięki temu napój ten jest w stanie stworzyć wspólnotę, która spożywa naturalny i relaksujący napar. W czasie tego rytuału można pozwolić sobie na spokojną rozmowę z towarzyszami. Cykl pojenia się naparem rozpoczyna gospodarz. To właśnie on ma zaszczyt przyrządzania yerba mate z jak największą starannością. Oczywiście obowiązują go ogólne zasady, takie jak najlepszego przygotowania naparu. To on pije go pierwszy, ponieważ  musi on sprawdzić, czy jest to napar o odpowiednim smaku i temperaturze do spożycia. Następnie przekazuje on napar do osoby po swojej prawicy. Każdy gość po wypiciu swojej oddzielnej ilości oddaje naczynie gospodarzowi, który podaje jej kolejnej osobie.

Yerba w ten sposób dociera do każdego. Gdy słychać głośne siorbanie gospodarz dolewa wody do termosu. Kolejne naczynie wędruje ponownie do gospodarza, do kolejnego gościa. Taki jest do ostatniego wysuszenia suszu. Gdy staje się on lekko wypłukany, cykl ten może trwać aż do ogólnego nasycenia wszystkich gości. Kiedy nie mamy ochoty na dalsze picie, należy krótko podziękować sygnalizując gospodarzowi, by nie podawał nam naczynia z yerba mate. Podczas tego rytuału w gronie obowiązują pewne proste, ale logiczne zasady. Jest to tak zwana swoista etyka, która bazuje na ogólnych podstawowych zasadach dobrego wychowania. Yerba mate nie można pić kiedy jest się wściekłym na innych. Nie można dołączyć wtedy do grupy do rytuału. Nie powinno włączać się również osoby, które będą chore, ponieważ mogą one zarazić pijących przyjaciół.

Podczas rytuału żaden z gości nie może poprosić gospodarza, o do słodzenie  suszu ani nie wspomnieć higienie korzystania z jego naczynia. Dodatkowo nie powinno narzekać się na smak yerby mate i pić aż do samego końca. Tak więc wypełnione naczynie może powrócić wypełnione do gospodarza. Podczas picia należy trzymać naczynie prosto i nie bawić się nim by do środka nie dostały się fusy. Podczas tego rytuału picie yerby nie powinno trwać zbyt długo, a także nie powinno mówić się w tym czasie o obraźliwych rzeczach. Są to dość proste i logiczne zasady, ale bardzo ułatwiają one spożycie i usprawniają przebieg całego cyklu. Warto się do nich zastosować w obecnych czasach, kiedy każdy jest zajęty sobą i rzadko kiedy rozmawiamy ze sobą, krąg yerba mate jest doskonałą alternatywą dla spędzenia czasu wspólnie z bliskimi. To coś znacznie więcej, niż zwykła impreza. Krąg yerba mate to wspólnota, dzięki niemu można pozwolić sobie na spokój i relaks w dobrym gronie i wspólne spożywanie zdrowotnego naparu z jednego naczynia.

Jak przygotować yerba mate?

Wiele osób decydując się na picie yerba mate będzie sięgało po wrzącą wodę, a także zwykła naczynie. Trzeba jednak pamiętać,  że ważna jest pora, o której pije się ten napój, a także czas odstępu od jednego napoju do drugiego. Yerba mate najlepiej pić rano, jest to doskonały sposób na dobry start  do obowiązków. Można go również wypić w czasie przerwy śniadaniowej w pracy, dzięki temu napar ten dostarczy nam więcej energii na resztę dnia, a także pozwoli łatwiej się skoncentrować oraz szybko i sprawnie dokończyć zawodowe obowiązki. Jednak nie zaleca się pić yerba mate późnym popołudniem lub wieczorem, gdyż mogą pojawić się u nas problemy z zaśnięciem. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z yerba mate radzimy przygotować i pić ten napój tylko raz dziennie. Najlepiej rano lub najpóźniej przed południem, dzięki temu napar ten pobudzi łagodnie układ pokarmowy. W miarę upływu czasu kiedy organizmu przystosuje się do działania yerba mate, czyli po około tygodniu można wprowadzić drugą porcję suszu.

Pamiętajmy jednak, że yerba powinna być zalewana kilkakrotnie wodą. Można ją zalewać od trzech do pięciu  razy. Dzięki temu wypłukujemy napój ze wszystkich składników, które zawarte są w liściach i gałęziach ostrokrzewu paragwajskiego. Nie jest to obowiązek. ale warto pamiętać, że wyrzucenie porcji yerba mate, która została jeden raz zaparzona. byłoby po prostu marnotrawstwem witamin i soli mineralnych. Jeżeli natomiast chodzi o wielkość porcji suszu, osoby które do tej nie do tej pory nie próbowały yerba mate powinny do szklanki wsypywać około jedną małą łyżeczkę herbacianą. Jest to ilość, która wystarczy do naczynia o pojemności 150 lub 200 ml. Oczywiście yerba mate można pić w zwykłym kubku lub tradycyjnym naczyniu, które może być wydrążone i wysuszone z owoców tykwy. Z czasem można zwiększyć ilość suszu do trzech łyżeczek na jeden napar.

Mikrobiom bez tajemnic

0
Mikrobiom bez tajemnic

Mikrobiom jest ważny dla dobrej kondycji organizmu, zwłaszcza układu pokarmowego. Sprawdź, jak najlepiej o niego zadbać.

Czym jest mikrobiom jelitowy?

To dobre bakterie, które żyją w Twoich jelitach. U każdego człowieka tworzenie mikrobiomu zaczyna się prawdopodobnie już w brzuchu matki.[1] Potem dobre bakterie dziecko otrzymuje od niej w trakcie porodu oraz podczas karmienia piersią.

Całkowite ukształtowanie mikrobiomu trwa przez pierwsze trzy lata życia.[2] Zachowanie jego równowagi w tym okresie jest więc kluczowe. Zwłaszcza, że pełni on niezwykle istotną rolę. Stanowi barierę przed wirusami, bakteriami, alergenami. Zapobiega ich wnikaniu do układu pokarmowego i organizmu. W jelitach znajduje się najwięcej komórek odpornościowych organizmu[3], a mikrobiom ma wpływ na ich funkcjonowanie.

Co zaburza mikrobiom jelitowy?

  • Kuracja antybiotykiem

Niezależnie od tego czy trwa kilka miesięcy czy tylko kilka dni, w każdym wypadku wyjaławia mikrobiom. Odzyskanie równowagi bakteryjnej w jelitach zajmuje pół roku, a czasem nawet rok. Właśnie dlatego lekarze zalecają, aby w trakcie antybiotykoterapii przyjmować probiotyk, który wesprze mikroflorę jelit.

  • Zła dieta

Nadmiar przetworzonych produktów, zbyt duża ilość cukru w diecie, za duże ilości kawy i alkoholu, także mogą sprzyjać osłabieniu mikrobiomu w dorosłym życiu.[4]

  • Stany zapalne organizmu

Infekcje, zwłaszcza te układu pokarmowego, którym towarzyszy biegunka często skutkują zaburzeniem równowagi jelitowej.

Wsparcie dla mikrobiomu podczas antybiotykoterapii

Podczas i po antybiotykoterapii możesz wspierać mikrobiom probiotykami. Znajdują się one naturalnie w niektórych potrawach bądź suplementach. Po dostarczeniu do organizmu przedostają się do jelit, gdzie wspierają mikroflorę. Naturalne probiotyki znajdują się w kiszonkach, fermentowanej soi, kwasie chlebowym czy jogurtach z żywymi kulturami bakterii.

Wielu lekarzy zaleca jednak, żeby w trakcie antybiotykoterapii uzupełniać dietę probiotyczną suplementami. To dlatego, że trudno zmierzyć, ile pożytecznych bakterii zawiera dana potrawa. Dobrze jest przyjmować je w trakcie brania antybiotyku i jeszcze przez około trzy miesiące po nim, aby jak najlepiej wesprzeć mikrobiom jelitowy w powrocie do równowagi.

Bibliografia:

  1. https://journals.plos.org/plosbiology/article?id=10.1371/journal.pbio.1001631
  2. https://www.healthline.com/nutrition/8-things-that-harm-gut-bacteria
  3. „Zadbaj o równowagę mikroflory jelitowej” Gerard E. Mullin

 

[1]https://journals.plos.org/plosbiology/article?id=10.1371/journal.pbio.1001631

[2] https://www.nutraingredients.com/Article/2018/10/26/Infant-s-first-2.5-years-crucial-in-healthy-gut-bacteria-development-study-reaffirms#

[3] https://www.immunology.org/public-information/bitesized-immunology/organs-and-tissues/immunity-in-the-gut

[4] https://www.healthline.com/nutrition/8-things-that-harm-gut-bacteria

Tańsze OC – nietypowy powód do radości z bycia rodzicem

0
Tańsze OC – nietypowy powód do radości z bycia rodzicem

Przyjście dziecka na świat oznacza ogrom radości dla rodziców i całej rodziny, ale też wiąże się z licznymi wyzwaniami. Tata i mama muszą być gotowi na wiele niespodzianek – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale do tych pierwszy można zaliczyć… tańsze OC. Jak to działa? Dlaczego rodzice płacą mniej za obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej?

Od czego zależy cena OC

Cena OC jest ustala w oparciu o mnóstwo mniej i bardziej istotnych czynników, które wpływają na jej wysokość. Do najważniejszych należą: historia ubezpieczeniowa i wiek kierowcy, uzyskane zniżki za bezszkodową jazdę, parametry auta (głównie marka producenta, model i pojemność silnika), a także liczne informacje osobiste dotyczące właściciela pojazdu, do których zalicza się m.in. stan cywilny i liczba dzieci. Mianowicie osoby pozostające w związku małżeńskim i będące rodzicami płacą mniej za obowiązkowe OC.

Aby przekonać się, o jakich różnicach w cenie OC mówimy w zależności od tego, czy ma się dzieci i ile się ich ma, przeprowadzimy kalkulację w serwisie kalkulator-oc-ac.auto.pl. Za jego pomocą sprawdzimy cenę polisy dla wybranego kierowcy i jego auta, zmieniając tylko jeden parametr: liczbę dzieci. W ten sposób zorientujemy się, w jakim stopniu na cenę OC wpływa fakt bycia rodzicem jednego, dwojga lub większej liczby potomstwa.

Niewielkie różnice

Na potrzeby kalkulacji stworzyliśmy sylwetkę 35-letniego, żonatego kierowcy z Warszawy, który od 11 lat posiada prawo jazdy i pracuje jako osoba samozatrudniona, wykonując obowiązki biurowe. OC wykupuje bez przerwy od 6 lat – w tym czasie spowodował jedną stłuczkę 3 lata temu. Nasz kierowca chce kupić polisę dla 10-letniego Opla Insignia z silnikiem benzynowym o pojemności 1,8 l i przebiegiem 220 000 km, który będzie parkowany na ulicy.

Pierwszą kalkulację dla opisanego kierowcy i jego auta wykonaliśmy przy wariancie bez dzieci, w przypadku którego za najtańsze OC musiałby zapłacić 630,88 zł. Z kolei gdyby był ojcem jednego dziecka, najkorzystniejsza finansowo polisa kosztowałaby nieznacznie mniej, bo dokładnie 619,54 zł. Przy trójce dzieci koszt zakupu obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej spadłby zaś do 605,21 zł.

Dlaczego rodzice płaca mniej

Jak więc widać, liczba dzieci oraz sam fakt ich posiadania rzeczywiście odbijają się na cenie OC, ale w bardzo nieznacznym, w praktyce niezauważalnym stopniu. Pytanie jednak, dlaczego w ogóle taki czynnik jak rodzicielstwo jest uwzględniany przez towarzystwa przy kalkulacji składek ubezpieczeniowych dla klientów? Nie jest to bynajmniej widzimisię towarzystw, lecz jeden ze wskaźników ryzyka ubezpieczeniowego. Otóż – jak pokazują statystyki – rodzice są bezpieczniejszymi kierowcami i powodują mniej zdarzeń na drodze niż osoby samotne, w efekcie czego niejako w nagrodę (bo tak działa system obowiązkowego OC) są łagodniej traktowani przez towarzystwa.

Nie da się zaprzeczyć wpływowi liczby dzieci na cenę OC, jednak jest on bardzo nikły – chcąc płacić mniej, przede wszystkim należy poszukiwać jak najtańszej oferty. Ponieważ wysokość składek różni się znacząco w zależności od towarzystwa, powinno się poszukiwać firmy, która proponują najkorzystniejsze warunki. Można to zrobić poprzez porównanie cen OC w wielu towarzystwach, na co pozwala zarówno wsparcie agenta ubezpieczeniowego, jak i internetowa porównywarka ubezpieczeniowa. Więcej na temat ubezpieczeń komunikacyjnych dla kierowców można przeczytać pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-komunikacyjne/.

Dieta na przybranie masy ciała

0
Dieta na przybranie masy ciała

Dieta to nie tylko popularny synonim odchudzania się, ale przede wszystkim odpowiednie odżywianie się, aby osiągnąć dany cel. Może ona być również stworzona i przeprowadzona z myślą o przybieraniu masy ciała np. przez sportowców lub osoby o zaniżonym BMI. Diety te nie są aż tak popularne, jak te na odchudzanie, ale również są warte uwagi. W tym tekście przedstawiamy wszystkie informacje o diecie na przybranie masy ciała.

Ogólne wskazówki

Dieta na zwiększenie masy ciała powinna być prowadzona pod kilkoma ogólnymi warunkami, które pomogą szybko oraz skutecznie zwiększać masę ciała. Pierwszą poradą jest zbilansowanie diety oraz przyjmowanie różnych produktów bogatych w substancje odżywcze. Pomocą będzie również w tym wypadku piramida żywieniowa oraz stosowanie się do jej zaleceń, czyli opieranie się na owocach warzywach, produktach zbożowych, a następnie w mniejszej ilości na produktach mlecznych i mięsie oracz ruchach a najmniej na tłuszczach. Posiłki powinny być wysokokaloryczne oraz mieć wysoki stosunek kalorii do zawartości substancji odżywczych. Zdecydowanie niepolecanymi produktami będą dania np. fast-food, które są kaloryczne, ale nie zawierają praktycznie znanych substancji odżywczych. Przy przyswajaniu witamin i minerałów pomogą również regularne pory posiłków oraz jedzenie ich w 4-5 mniejszych częściach.

Zwiększaj masę ciała, a nie tkanki tłuszczowej

Ważnym elementem, o którym należy wspomnieć, jest odpowiednie przybieranie na wadze. W diecie, którą prowadzimy, musimy kłaść nacisk na dostarczanie organizmowi substancji odżywczych i białek, które będą budowały nasze mięśnie, a nie przypadkowych produktów wysokokalorycznych, które będą jedynie odkładały się i obciążały nasz organizm. Jeśli zatem chcemy zwiększyć masę naszego ciała, powinniśmy prowadzić odpowiednią dietę i wbrew częstym opiniom jest jedzenie odpowiednich składników w odpowiedni sposób, a nie tylko  dużych ilości.

salatka warzywna

Jakie składniki jeść?

Chcąc przybrać masę ciała, warto używać konkretnych produktów, które wspomaga ten proces. Do takich produktów będzie należał np. ryż, który zawiera odpowiednią ilość kalorii i węglowodanów. Węglowodanów dostarczą również soki owocowe i warzywne, które będą też miłym urozmaiceniem diety. Warto stawiać również na ryby, czerwone mięso czy jaja, które są bogatym źródłem białka. Jako przekąsek możemy używać orzechów bogatych w tłuszcze i białko. W tego typu diecie ok. połowę powinny stanowić węglowodany, ok. 30% tłuszczu i ok. 20% białka.

A może catering dietetyczny?

Jednym z lepszych rozwiązań jest korzystanie z cateringu dietetycznego i diety pudełkowej. Jest to przygotowywanie przez firmy cateringowe posiłków na cały dzień w formie pudełek. Są one odpowiednie zbilansowane i zawierają odpowiednie produkty. Na rynku funkcjonuje wiele firm cateringowych, a część z nich oferuje również diety na przybranie masy ciała. Dobrym rozwiązaniem może być np. porównywarka cateringów https://dietly.pl/ w której porównamy różne diety, firmy czy marki w konkretnych miastach i będziemy mogli wybrać najlepszą dietę dla nas.

Ogrzej swój dom

0
Ogrzej swój dom

Coraz więcej osób pragnie posiadać w swoich wnętrzach kominek. Ten niezwykle elegancki i stylowy element odpowiada za całą instalację grzewczą w naszych domach, biurach czy restauracjach. Jakie kominki są najbardziej pożądane przez klientów? W jaki model warto zainwestować? Zapraszam poniżej. Naprawdę warto.

Kupno kominka

Kupno kominka to jednak nie lada wyzwanie. Producenci prześcigają się w tworzeniu kominków, które spokojnie ogrzeją mieszkanie, każdy dom a nawet stylową restaurację. Klienci mogą więc wybierać z dość szerokiego asortymentu, który jest dostępny na rynku. Oprócz właściwości grzewczych – stanowi on również element dekoracyjny w naszym pomieszczeniu, dlatego warto by był to element precyzyjnie dobrany do całego stylu i aranżacji.

Manufaktura kominków

Manufaktura kominków (https://manufaktura-kominkow.pl/) to firma, która wychodzi naprzeciw klientom poszukującym solidnego, niezawodnego asortymentu, który nie tylko jest nowoczesny, elegancki ale przy którego ogniu naprawdę można się ogrzać. Wielu klientów zaufało znanym norweskim producentom: JØTUL i Scan oraz polskiemu producentowi, gdzie można znaleźć: piece wolnostojące, wkłady kominkowe, drzwiczki i kasety kominkowe, kotły CO i piece na pellet oraz szeroki wybór kominków elektrycznych. Powyższy asortyment dostaniemy na razie w takich miejscowościach jak: Koszalin i Reda.

Fachowe doradztwo i konkurencyjne ceny

Tylu ilu producentów istnieje na rynku, tyle różnych cen kominków. Dlatego też w jednym miejscu można spokojnie znaleźć modele w bardzo atrakcyjnych cenach o wysokiej jakości i funkcjonalności. Również dla bardziej wymagających klientów znajdą się również kominki tworzone na ich indywidualne zamówienie. Ponadto, fachowi doradcy chętnie doradzą klientom, jakie modele będą idealne do ich wnętrz oraz pomogą w wyborze kominków, które będą całkowicie dostosowane do potrzeb klienta oraz do przestrzeni, w której ma on się znaleźć.

Sukienki na wesele w stylu boho

0
Sukienki na wesele w stylu boho

Wesele latem to idealna okazja na kreację w stylu boho. Wyróżnia się ona dziewczęcym charakterem, zwiewnością oraz lekkością. To także propozycja dla tych kobiet, które lubią czuć się komfortowo. Zobacz, jakie modele sukienek w stylu boho masz do wyboru i jak dopasować do nich dodatki.

Zabierz lalkę na spacer

0
Zabierz lalkę na spacer

Od zawsze dzieci lubią naśladować dorosłych a szczególnie mamy. Nic w tym dziwnego, ponieważ na pewnych etapach życia to właśnie z nimi spędzają najwięcej czasu. Pragnienie szczególnie dziewczynek, by być jak mama, ubierać się i zachowywać jest bardzo rozwojowe, ale również bardzo często wiąże się także z wybieranymi dla nich zabawkami. Najpopularniejszym prezentem staje się więc Chicco wózek dla lalek, który pozwala dziecku wyjść na spacer z ulubioną lalką czy misiem. A to tym bardziej atrakcyjne, gdy w domu jest rodzeństwo i mama też idzie z wózkiem.

Spacer i zabawa w dom

Chicco wózek dla lalek to jeden z podstawowych elementów, po które sięgają dzieci niemalże w każdym wieku. Do złudzenia przypominają te prawdziwe, a dzięki temu dają bardzo dużo frajdy. Poza tym, że stają się ważnym gadżetem do zabawy w dom a także zachętą do tego, by wyjść z domu. Producent Chicco wózki dla lalek ma już nawet dla półtorarocznych dzieci. To lekkie propozycje, które przypominają modele głębokie, spacerówki a nawet profesjonalne dedykowane do biegania. Poza tym są atrakcyjne i kolorowe, mają szereg funkcji i są bezpieczne, co jest niezwykle istotne. Im bardziej Chicco wózek dla lalek będzie przypominać taki prawdziwy, tym chętniej najmłodsi i nieco starsi będą z nich korzystać.

Wózek z tradycjami

Wózki dla lalek towarzyszyły dzieciom od wieków. I teraz też można kupić modele drewniane, które do złudzenia przypominają te, którymi bawili się dziadkowie. To designerskie propozycje, które świetnie sprawdzą się nawet wtedy, gdy chce się przewieźć misia po parku. To także trwałe i ekologiczne wózki, które przetrwają wiele pokoleń maluchów. Popularnością cieszą się także modele z wikliny stylizowane na modę vintage. Duże koła, falbanki i kokardki sprawiają, że z taką propozycją każda młoda dama będzie wyglądać rewelacyjnie. Dla starszych dziewczynek przeznaczone są większe Chicco wózek dla lalek. To często modele, które mają bardzo dużo funkcji analogicznych do takich prawdziwych. Poza gondolą w zestawach znaleźć można również foteliki czy też spacerówki. Takie rozwiązanie sprawią, że małe kopie Chicco wózków dla lalek są idealnym pomysłem na prezent.

Wybierając odpowiedni Chicco wózek dla lalek, należy kierować się i wiekiem, i możliwościami dziecka oraz jego zainteresowaniami. Poza tym należy wziąć pod uwagę, gdzie dziecko będzie z zabawki korzystać – w domu czy w terenie – w parku czy też po chodnikach w mieście. Szczególnie Chicco wózek dla lalek dla najmłodszych musi być lekki i łatwy w prowadzeniu, by dziecko nie zniechęciło się tym rodzajem aktywności.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.humbi.pl/product-pol-7046-Chicco-Wozek-dla-lalek-11w1-gleboki-gondola-spacerowka-fotelik-nosidelko-krzeselko.html

Mleko matki, a mleko modyfikowane

0
Mleko matki, a mleko modyfikowane

Karminie piersią jest powszechnie uważane za najlepszy możliwy sposób karmienia do 6. miesiąca życia dziecka. Jednakże istnieją sytuacje, w których kobieta nie może systematycznie karmić dziecka piersią lub dziecko nie najada się do syta. Wtedy należy rozpocząć dokarmianie niemowlęcia odpowiednim do wieku mlekiem modyfikowanym. Jednym z czołowych producentów na rynku jest mleko Bebiko. Dowiedz się, czy może ono zastępować mleko matki.

Fakty na temat karmienia piersią

Według Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF dzieci powinny być karmione wyłącznie piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia (26 tygodni), a jeśli jest taka możliwość powinno być kontynuowane przez okres dwóch lat. Medycznie stwierdzono, iż karmienie nawet w okresie dwóch czy trzech lat, wywiera korzystny wpływ na rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Wykazano również pozytywne skutki dla samej karmiącej matki. Karmienie piersią pobudza skurcze macicy, zmniejszając przy tym krwawienie po porodzie, pozwalając równocześnie macicy szybciej powrócić do pierwotnego rozmiaru.

Karmienie piersią – mity

Mitem jest powszechna opinia, mówiąca o zbyt chudym pokarmie. Owszem zawartość tłuszczu w okresie karmienia zmienia się, ale wcale nie jest zbyt chude. Mleko kobiecie zawiera tyle tłuszczu, ile powinno przyjmować dziecko w okresie karmienia.

Wady i zalety mleka Bebiko

Niestety nie wszystkie kobiety mogą karmić piersią, tak długo, jak by chciały. Alternatywą dla mleka matki jest mleko modyfikowane, które w składzie jest zbliżone do składu tego naturalnego. Do zalet karmienia mlekiem modyfikowanym przede wszystkim zalicza się możliwość podzielenia się tym obowiązkiem z partnerem. Kolejną zaletą jest większa szansa nawiązania relacji ojca z dzieckiem. Ponadto, nie jest prawdą, że mleko Bebiko powoduje alergię u niemowląt. W wielu przypadkach jest ona jedynie chwilowa. Mleko modyfikowane może jednak wywoływać kolki jelitowe oraz trudności z wypróżnianiem. Na takie dolegliwości najlepszy jest koper włoski czy też rumianek.

Dokarmianie modyfikowanym mlekiem Bebiko

Rozpoczęcie podawania mleka modyfikowanego niemowlęciu powinno następować stopniowo. Dokarmianie dziecka butelką często ma niekorzystny wpływ na przebieg karmienia piersią, ponieważ zmniejsza się ilość wydzielanego mleka, które z czasem zanika. Bardzo ważne jest, by mama, która zdecyduje się na dokarmianie dziecka mlekiem modyfikowanym, wybrała te właściwe mieszanki przeznaczone dla maluszka w odpowiednim wieku. Mleko Bebiko to starannie wyselekcjonowane produkty, cechujące się bezpiecznym składem. Dzięki profesjonalnym twórcom marki, mleko można z powodzeniem wprowadzać do codziennej diety naszego malucha.

Najbardziej rozwijające zabawki dla dzieci

0
Najbardziej rozwijające zabawki dla dzieci

Dzieci uwielbiają dostawać nowe zabawki. Nie bez powodu z taką ekscytacją czekają na swoje urodziny i odwiedziny Gwiazdora, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach mogą przebierać w zabawkach. Wybór jest ogromny, od interaktywnych stolików, po zwykłe klocki plastikowe. Najlepiej jednak starać się połączyć przyjemne z pożytecznym kupując dziecku zabawki dbające o jego rozwój, co wcale nie jest takie trudne jak może się wydawać.

Mniej znaczy więcej

Im prostszą zabawkę wybierzemy, tym więcej znajdzie zastosowań w dziecięcym świecie. Grające pianino pozostanie raczej grającym pianinem, natomiast klocki plastikowe jednego dnia mogą być zamkiem lub inną ciekawą budowlą, zaś następnego meblami w domku dla lalek. Niestety wielu dorosłych zapomina jaką wielką moc mają dziecięca wyobraźnia i kreatywność, przez co często wybierają dla nich zabawki, które w żaden sposób ich nie stymulują. Mowa tutaj o wszystkich grających i mówiących pluszakach, interaktywnych torach wyścigowych czy nawet gotowych domach dla lalek. Zabawki powinny zawsze mieć chociaż odrobinę uniwersalności, pozwalać się modyfikować i używać na wiele sposobów, właśnie jak plastikowe klocki czy proste samochody. Od najmłodszych lat zaleca się także systematyczne uzupełnianie kolekcji książek nawet kilkumiesięcznego bobasa, oczywiście pamiętają o doborze książek do jego wieku.

Zabawka, a wiek dziecka

Prawie wszystkie zabawki na opakowaniu mają wskazany rekomendowany wiek dziecka, który będą z nich korzystać. Warto się kierować tymi sugestiami, ponieważ usilne przyspieszanie rozwoju dziecka wcale nie działa na jego korzyść. Należy szczególna uwagę zwrócić na to w pierwszych miesiącach i lata życia dziecka, ponieważ wtedy różnica w rozwoju dzieci jest szczególnie duża. U starszych dzieci za duży poziom trudności może zniechęcić je do zabawy, a wręcz skłonić do postrzegania siebie jako zbyt mało inteligentne. Pozwólmy zatem jak najdłużej cieszyć się dzieciom prostymi plastikowymi klockami, na te bardziej skomplikowane zestawy jeszcze przyjdzie czas.

Rola rodziców jest bardzo ważna

Obserwując pytania rodziców na forach parentingowych coraz częściej można dojść do wniosku, że w dzisiejszych czasach zabawki zmieniły swoją pierwotną rolę jaką miały pełnić w życiu dzieciaków. Szukają zabawek, które nauczą dzieci mówić, czytać, rozpoznawać kolory i zwierzęta. Chcą, aby ich dzieci się szybko rozwijały zapominając, że mały człowiek najszybciej uczy się od swoich rodziców. Klocki plastikowe układane razem z tatą lub książeczka czytana razem z mamą lepiej wpłyną na rozwój dziecka niż nawet najdroższa zabawka.

Idealny portfel damski na lato

0
Idealny portfel damski na lato

Niewiele osób ma świadomość, jednak nasz portfel tak samo jak ubrania nie zawsze będzie nadawał się na każdą okazję. Warto pamiętać, że w naszym życiu będzie wiele różnorodnych wydarzeń i dlatego warto zainwestować w różne portfele. Zatem jakie warto wybrać? Czym powinniśmy się kierować podczas zakupu portfela?

Różne portfele na rynku

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że choć na rynku możemy spotkać naprawdę różnorodne portfele nie znaczy to wcale, że bardzo łatwo będzie je kupić. Jest to bardzo istotne aby zwrócić uwagę na fakt, by taki portfel był odpowiednio dopasowany do naszej stylizacji. Dzięki temu będzie stanowił do niej doskonały dodatek. Jednak bardzo ważne w tym przypadku jest także to, aby wybrać portfel odpowiedni na wybraną przez nas okazję. Zdecydowanie wybierając się na wakacje wybierzemy inny dodatek, niż na wielkie, uroczyste wyjście. Zatem jaki powinien być portfel wakacyjny?

Doskonały portfel dla kobiet na lato

Dla każdej kobiety na wakacje z pewnością doskonałym rozwiązaniem będzie mały portfel damski ze sklepu internetowego Skorzany.com. Taki mały portfel damski będzie idealny na każde wakacyjne wyjście. Jest to bardzo istotne aby pamiętać o tym, że na wakacje nie zabieramy ze sobą często zbyt dużego bagażu podręcznego. Jeżeli przykładowo decydujemy się na wycieczkę objazdową lub też nawet jesteśmy w górach czy też nad morzem, wychodząc na spacer, zakupy czy też decydując się na aktywność fizyczną nie chcemy, aby taki portfel zabierał nam zbyt dużo miejsca. Z tego powodu powinniśmy zadbać o to, aby był on jak najmniejszych rozmiarów. Na wakacjach także nie potrzebujemy aż tylu dokumentów, jakie na co dzień nosimy w naszym portfelu. Często znajduje się tam między innymi dużo kart lojalnościowych do wielu sklepów, które w czasie naszego urlopu w szczególności za granicą nie są nam do niczego potrzebne. Z tego powodu warto zakupić małych rozmiarów damski portfel, aby nie zajmował nam zbyt dużo miejsca w plecaku lub też w naszej torebce. Doskonałe modele, które są zdecydowanie najmodniejsze w tym sezonie znajdziemy tutaj: https://www.skorzany.com/male-portfele-damskie.

Warto pamiętać o tym, że portfel może stanowić doskonały dodatek do naszej stylizacji. Z tego powodu w szczególności coraz więcej kobiet decyduje się na zakup takiego portfela wykonanego ze skóry. Jest to bardzo ważne aby tego typu dodatek do naszych stylizacji prezentował się doskonale, ponieważ tylko dzięki temu tak naprawdę jesteśmy w stanie stworzyć doskonałe zestawienie, za pomocą którego nie tylko będziemy wyglądać atrakcyjnie, ale przede wszystkim dobrze się czuć. Należy zauważyć, że warto wybrać także odpowiedni portfel nie tylko na duże wyjścia, ale nawet na wakacje. Jest to czas gdy będzie on przez nas w szczególności bardzo często używany i nie powinien być zbyt dużych rozmiarów, ponieważ w przeciwnym razie może nie zmieścić się do naszego plecaka lub też innego bagażu podręcznego.